Stropní světla do ložnice

Doporučené kategorie

  Stropní svítidla do ložnice - Vytvořte si perfektní místo na relax a odpočinek

  Stropni svitidla do loznice

  Bez pořádného stropního světla jednoduše není ložnice kompletní. Tahle místnost potřebuje kvalitní osvětlení, ať už na stlaní postele, oblékání, relaxování nebo odpočinek po náročném dni v práci.

  Ložnice by měla být oázou klidu v jinak rušném světě, místem, kde se nabijeme energií, když jsme unavení. A právě osvětlení hraje při zútulňování místnosti důležitou roli. Kromě stropních světel patří do ložnice také lampa k posteli na stolek a světla na nábytek k šatní skříni.

  Jaký typ stropního svítidla se do ložnice hodí?

  Ložnice mívají zpravidla na stropě jen jeden vývod elektřiny. Takže abyste měli víc světla i v pokojích, které mají stropy vyšší, zvolte stropní osvětlení s více žárovkami. Také stínidlo nemusí být jen jedno, společné, ale může jich být více. Takový lustr pak prozáří celou ložnici.

  Kolik světla v ložnici potřebujete? Důležité je správně zvolit minimální počet lumenů (lm) – což je jednotka jasu. Informace o tom, kolik lumenů které svítidlo dodává, najdete v našem e-shopu u každé žárovky.

  Příklad: Místnost o velikosti 10 m² vyžaduje zhruba 1 000 až 1 500 lumenů.

  Jaké materiály stropních světel do ložnice jsou nejvhodnější?

  U stropních svítidel do ložnice určitě nemusí jít zejména o to, aby svítila co nejjasněji. Měla by hlavně navodit pohodovou atmosféru s decentním estetickým dojmem. Právě proto se v ložnici nejvíc používají látková stínidla a světla s dřevěnou konstrukcí. Oba tyto materiály totiž působí teple a příjemně. Stropní světla do ložnice s látkovými stínidly se vyrábějí v jednoduchých a moderních designech a obecně poskytují jemnější světlo.

  Stropni svitidla do loznice

  Jaké styly stropních svítidel do ložnice jsou teď nejvíc v kurzu?

  Bauhaus, klasický designový styl oblíbený díky nadčasovým tvarům, pomocí kterých se autoři snažili designovým zpracováním podpořit zejména užitnou hodnotu výrobků, jsou in už víc než století. Není divu, protože právě jednoduchost a nadčasovost často hledáme i v moderním vybavení pokojů. A hlavně, kdo by nechtěl svítidlo se stylem, který bude trendy jistě ještě několik generací? 

  Tomu, aby jejich stropní osvětlení bylo pokud možno perfektní, se ale věnuje celá řada designérů. Německá značka Bopp je toho skvělým příkladem. Její CEO Leonhard Bopp popisuje dokonalé svítidlo následovně: „Musí mít perfektní povrch a zákazník by měl mít možnost ovládat i jeho jas a barevnou teplotu. Právě tyhle elementy jsou pro dokonalé svítidlo podstatné.”

  A my zase věříme tomu, že když se spojí praktická stránka s nadčasovostí, vznikne perfektní stropní svítidlo i do vaší ložnice.

  Jaké žárovky můžu použít do stropního osvětlení ložnice?

  Doporučujeme vám použít LEDky. Aby vaše světlo do ložnice bylo příjemné a zároveň se používalo co nejpohodlněji, vybírejte i podle doplňkových funkcí žárovek. Všechny údaje najdete přímo v našem e-shopu v detailech jednotlivých produktů: 

  • Teplota světla: Doporučuje se teplá bílá (méně než 3 300 kelvinů).
  • Podání barev: Pokud máte v ložnici třeba i šatník a chcete vidět své oblečení v reálných barvách, je potřeba žárovka alespoň s hodnotou 80 Ra.
  • Počet lumenů: O něco výše jsme uvedli příklad, kolik lumenů je asi tak potřeba do vaší ložnice. Intenzivnější světlo tam potřebovat nebudete.
  • Závit: LED žárovky se dnes vyrábějí tak, abyste je mohli použít i ve starších typech svítidel – tzv. retrofit žárovky. Takže je můžete namontovat i do klasických závitů. Vhodnou LED žárovku do konkrétního svítidla najdete přímo v sekci stropních svítidel do ložnice. Pokud už máte nějaké svítidlo doma, podívejte se, jaký má závit. A podle něj vyberte novou LEDku.
  • Funkce stmívání: Pokud chcete světlo s LED žárovkou stmívat, musí u ní být v manuálu uvedeno “Stmívatelná – ano”. Jestli se vám to nechce hledat, poradí vám i naši specialisté. Kontakt najdete níže.
  Stropni svitidla do loznice

  Má nějakou výhodu, když dám v ložnici do stropních světel chytré LED žárovky?

  Chytré osvětlení je užitečné v každé místnosti domu, zejména v případě stropních svítidel. Mezi jeho největší výhody patří: 

  Plánování: Příliš jasné světlo bude při probuzení dost nepříjemné. Smart osvětlení si ale můžete naprogramovat tak, aby se rozjasňovalo postupně, než se trochu proberete. Ranní denní světlo má navíc modravý nádech, který vás do nového dne příjemně nastartuje. K večeru se ale odstín světla mění na teplý až načervenalý. Ten má naopak relaxační účinek, pomůže vám restartovat hlavu a pohodlně se uložit ke spánku.

  Stmívání a přizpůsobení světla pomocí aplikace: Využijte výhody smart technologie s ovládáním přes mobilní telefon – zhasínejte, rozsvěcujte, stmívejte, měňte barvy i teplotu světla pomocí smartphonu.

  Využijte všechny benefity LED technologie:

  • Životnost víc než 30 let při denním používání až 4 hodiny.
  • Vysoká trvanlivost, takže si můžete s vypínačem hrát, jak jen budete chtít.
  • 100% intenzita světla okamžitě po zapnutí.
  • Šetří peníze i životní prostředí – za méně wattů mnohem více jasu.  
  • Obejde se bez jedovaté rtuti.

  Máte ještě nějaké otázky týkající se stropních svítidel do ložnice či jiného druhu osvětlení? Naši specialisté vám rádi pomohou. Zavolejte jim na telefonní číslo +420 228 888 280 nebo vyplňte náš kontaktní formulář.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.