Stropní svítidla textilní

Doporučené kategorie

  Textilní stropní svítidla – nejútulnější forma celkového osvětlení

  O celkové osvětlení – nedílnou součást každé místnosti – se snadno postarají stropní svítidla. Existují v nejrůznějších tvarech, barvách, velikostech, designech, z celé řady materiálů a samozřejmě s moderní LED technologií, takže asi nenajdeme lepší způsob, jak vybavit interiér základním, avšak stylovým osvětlením.

  textilní stropní svítidlo
  textilní stropní svítidlo
  Hellgraue Deckenleuchte Noralie aus Stoff
  bílé textilní stropní svítidlo

  Proč zvolit látkové stropní svítidlo?

  Látková stropní svítidla doporučujeme z následujících důvodů:

  • Látková stínítka vytvářejí velmi útulnou a příjemnou atmosféru díky použitému materiálu i designu.
  • Světlo září skrz textilní stínítko a poskytuje obzvláště přívětivé a náladové osvětlení. Je také tlumenější a neodráží se.
  • Textilní stropní svítidla jsou k dostání v celé řadě designů, tvarů, barev a kombinací materiálů.

  Jsou textilní stropní svítidla vybavena LED technologií?

  Rozhodně – a pokud chcete, abyste už nikdy nemuseli vyměňovat žárovku, zvolte textilní stropní svítidlo s permanentně nainstalovanými LED zdroji. To znamená, že si budete moci užívat nádherného světla a výměnu žárovek pustit z hlavy.

  V jakých designech, barvách a velikostech textilní stropní svítidla existují?

  Nabízíme kulatá, čtvercová a obdélníková stínítka. K oblíbeným trendům poslední doby patří několik kruhových textilních stínítek různých velikostí, která do sebe zapadají, nebo několik malých kruhových svítidel, propojených na stropě jedním nosníkem.

  Pokud jde o barvu látkových stínítek, nejžádanějšími volbami jsou nyní klasická bílá, šedá nebo krémová, ale můžete zvolit i černou, hnědou, zelenou, oranžovou, červenou – nic není nemožné. Můžete si dokonce pořídit stínítka s potiskem. Fascinující světelné efekty ve vaší místnosti vytvoří nádherné detaily z materiálů, jako je křišťál, kov nebo dřevo.

  textilní stropní svítidlo s stínidlem
  textilní stropní svítidlo černo zlaté
  textilní stropní svítidlo

  Do jakých místností jsou textilní stropní svítidla nejvhodnější?

  Textilní stropní svítidla jsou perfektním doplněním obývacích pokojů a ložnic. Je to proto, že světlo proudící skrz látkové stínítko je jemně ztlumené a naplňuje místnost bez jakéhokoli oslnění – je tedy ideální pro relaxaci. Kromě světla vyzařuje samotné látkové stínítko pohodlí, útulnost a příjemnou atmosféru.

  Textilní stropní svítidla působí dobře i v halách a chodbách, zejména pokud v těchto prostorách chcete mít útulnější atmosféru. Jenom se ujistěte, že budete mít dost světla, až budete hledat klíče nebo se obouvat.

  Dobrou volbou jsou i jídelny, zejména pro celkové osvětlení. Pokud však chcete osvětlit konkrétní prostory, jako třeba jídelní stůl, máme pro vás lepší návrh – závěsná svítidla. I ty jsou k dostání s útulným a účinným textilním stínítkem.

  Jediná místnost, kterou pro použití textilních stropních svítidel nedoporučujeme, je kuchyň, protože látka absorbuje pachy z vaření a usazuje se v ní mastnota – a to vážně nikdo nechce. Namísto toho doporučujeme zvolit stropní svítidlo bez textilního stínítka nebo svítidla namířená dolů, bodovky či LED panely.

  Dají se textilní stropní svítidla stmívat?

  Závisí na typu stropního svítidla, které si vyberete.

  • Stropní svítidla s permanentně nainstalovanými LED žárovkami

   Záleží na výrobku. To, jestli je vaše vybrané svítidlo stmívatelné, zjistíte v popisu výrobku. Může být třeba připojit externí stmívač.

  • Stropní svítidla s vyměnitelnými žárovkami

   Tato svítidla lze stmívat, jen pokud k nim připojíte externí stmívač. Pokud máte vhodný stmívač, můžete jej použít s jakoukoli halogenovou nebo tradiční žárovkou – anebo s LED žárovkami, pokud budete chtít. Jednoduše se ujistěte, že v popisu výrobku je uvedeno, že příslušné LED žárovky jsou stmívatelné.

  • Stropní svítidla s funkcí Easy-Dim

   Tato svítidla můžete snadno stmívat nástěnným vypínačem – stačí připojit vaše stropní svítidlo.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.