Vánoční světelná hvězda

Doporučené kategorie

  Vánoční hvězda – aby Vánoce byly trochu slavnostnější

  Svítící vánoční hvězda je nedílnou součástí Vánoc, stejně jako pečení cukroví a zdobení vánočního stromku, návštěvy přátel a příbuzných přes svátky a nákup dárků na poslední chvíli. Vánoční výzdobu si bez ní zkrátka nelze představit. Svítící hvězda je prostě klasikou, díky které jsou pro nás Vánoce o něco slavnostnější. Její design? Naprosto klasický, pokud si to tak budete přát. Může však být i moderní a trendy, například s odkrytou filamentovou žárovkou ve vintage stylu, z mědi nebo mosazi, nebo jen v podobě svítící siluety. Drží krok s dobou a přesto přese všechno je to stále ta naše oblíbená vánoční hvězda.

  vanocni-hvezda

  Jakou žárovku byste měli pro vánoční hvězdu použít?

  Hned na začátku bychom si měli ujasnit jednu věc: tradiční žárovky jsou pasé nejen v závěsných svítidlech, ale také v našich oblíbených vánočních hvězdách. Totéž platí pro halogenové žárovky. Tyto zastaralé technologie nejsou dobré ani pro váš účet za elektřinu ani pro životní prostředí. Tou pravou volbou je v tomto případě LED technologie – i pro vánoční hvězdy, ať už zvolíte integrovanou LED technologii, nebo vyměnitelné LED žárovky, známé také jako retrofit žárovky.

  Kolik cípů má vánoční hvězda?

  Na tuto otázku odpovíme také otázkou: kolik cípů chcete, aby vaše vánoční hvězda měla? Chcete, aby hvězda vypadala trochu opulentněji? Může mít tedy o pár cípů víc. Nebo možná dáváte přednost jednoduchému světlu, v menším formátu a s méně cípy? Volba je na vás. Mnoho vánočních hvězd má 5 nebo 7 cípů. Existuje i řada vánočních hvězd, které jich mají více – dokonce až 18.

  vanocni-hvezda
  vanocni-hvezda
  vanocni-hvezda

  Jak se vánoční hvězda sestavuje a instaluje?

  To závisí na konkrétním modelu vánoční hvězdy, který jste si vybrali. Některé hvězdy už není nutné sestavovat. Zasunete zástrčku, zapnete vypínač a je to. U některých dalších je třeba částečné sestavení. Ale není to nic těžkého.  Ke každé hvězdě je koneckonců přiložen montážní návod. Podle něj si ze složeného papíru během okamžiku vytvoříte nádhernou zářící hvězdu, která pak může viset v okně nebo stát třeba na parapetu.

  Pokud jde o okno nebo parapet, asi budete chtít vědět, jak vánoční hvězdu po sestavení nainstalovat. Stejně jako montáž, i instalace vánoční hvězdy závisí na konkrétním modelu. Pokud se rozhodnete pro hvězdu s podstavcem, můžete ji jednoduše postavit na stůl nebo parapet. Můžete si ale vybrat i takovou, kterou je třeba zavěsit na napájecí kabel pomocí poutka, nebo takovou, kterou můžete přilepit na okenní tabuli pomocí přísavky.

  A co venku? I zde existují vánoční hvězdy, které se dají zavěsit pomocí poutka, nebo které lze umístit na plochu. Jsou tu dokonce také hvězdy, které se snadno zapíchnou do zasněžené zimní zahrady pomocí tyčky.

  Existují vánoční hvězdy speciálně pro venkovní použití?

  vanocni-hvezda

  Samozřejmě. Hvězdy nejsou jen do interiéru.  Slavnostní lesk a třpyt jsou oblíbené na zahradě, na dvoře, na zahradním domku a kdekoli jinde, kde najdete trochu místa.

  Ale ještě vteřinku! Nechceme vás brzdit ve vašem nadšení pro výzdobu, ale je třeba říci ještě něco. Vánoční hvězdy pro venkovní použití potřebují správný IP kód. Je to například IP44 – jeden z nejběžnějších IP kódů i pro vánoční hvězdy.

  Je tato hvězda vhodná na terasu ? Jaký má IP kód? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v popisu výrobku a v podrobnostech o výrobku. A pokud máte nějaké dotazy, které stále zůstávají nezodpovězené, naši odborní poradci budou rádi, když se jim ozvete. Kontaktní informace naleznete níže.

  V jakých barvách, provedeních a materiálech jsou vánoční hvězdy dostupné?

  Je jedna vánoční hvězda stejná jako druhá? Všechny jsou bílé nebo krémové barvy a vhodné jen k zavěšení? Chyba lávky! Rádi vám dokážeme opak. Vánoční osvětlení nabízí obrovský výběr, pokud jde o design, použité materiály, možnosti instalace a barvy. Tady je malý výběr možností, které můžete zvážit při výběru svojí vlastní vysněné vánoční hvězdy: 

  Existují vánoční hvězdy...

  • pro venkovní i vnitřní použití

  • které mají podstavec a mohou stát třeba na parapetu nebo na komodě
  • s klasickým nebo decentním skandinávským designem nebo s abstraktním tvarem
  • v klasických barvách, jako je bílá, červená nebo krémová, stejně jako v trendy modré, černé, měděné, zlaté nebo stříbrné.
  • se vzory nebo bez nich
  • s 5 cípy, ale dokonce až s 18
  • s vyměnitelnými žárovkami nebo integrovanými LED žárovkami
  • s trendy odkrytými žárovkami nebo s žárovkami za papírovým stínidlem
  • které lze ovládat pomocí zástrčky nebo baterie
  • z papíru, plastu, kovu, dřeva, skla nebo dokonce z betonu 
  • s dálkovým ovládáním i bez něj
  vanocni-hvezda
  vanocni-hvezda
  vanocni-hvezda

  Možná máte ještě pár otázek ohledně vánočních hvězd. Stačí kontaktovat naše odborné poradce, kteří vám rádi pomohou. Zavolejte jim na číslo +49 (0) 66 42 – 406 99 0 nebo využijte náš kontaktní formulář.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.