Venkovní nástěnná svítidla s čidlem pohybu

Doporučené kategorie

  Venkovní osvětlení na fasádu s pohybovým čidlem: váš dům pozdraví návštěvníky sám

  První dojem je důležitý. Proto také chcete, aby se váš dům představil v tom nejlepším světle, až k němu večer přijdou návštěvníci. Venkovní světla na fasádu s pohybovým čidlem vám to umožní. A je ještě lepší, pokud je pohybové čidlo již integrované do svítidla na fasádu. Výhody pohybových čidel jsou působivé a rozmanité:

  • Větší pohodlí – už totiž nebudete muset ve tmě šátrat po vypínači.
  • Větší bezpečnost díky zlepšené viditelnosti na pěšinkách, schodech a překážkách kolem domu.
  • Větší bezpečnost a ochrana před zloději – ti totiž světlo rádi nemají. Ani trochu.
  • Snížení účtu za elektřinu – světlo se rozsvítí jen, když to budete potřebovat.
  • Chrání životní prostředí – protože nechat světla zbytečně svítit se prostě nedělá.
  venkovní nástěnná světla se sensorem

  Jak se venkovní světla na fasádu s pohybovým čidlem instalují?

  Venkovní světla na fasádu s pohybovým čidlem jsou velmi praktická. Protože pohybové čidlo je již integrováno ve svítidle, nemusíte provádět žádnou doplňující instalaci. Jakmile je světlo upevněno a připojeno na fasádu vašeho domu, zbývá už jen nastavit požadovaný rozsah snímání pohybového čidla a dobu rozsvícení světla a je hotovo. Díky praktickému návodu není instalace žádný problém. A pokud máte ještě nějaké otázky, naši odborníci jsou vždy maximálně ochotni vám pomoci. Naše kontaktní informace naleznete níže.

  Jaké jsou výhody soumrakového spínače?

  Vaše svítidlo by nemělo soupeřit se sluncem. Soumrakový senzor zajišťuje, aby se pohybové čidlo aktivovalo jen, pokud není dostatek denního světla. Identifikuje, jaká tma je, a dovolí svítidlu, aby se rozsvítilo jen, když je to potřeba. Jednoduše řečeno: Světlo se rozsvítí jen, když kolem někdo projde ve tmě. Když je venku světlo, nic se nestane. Ale upozorňujeme na jednu věc: Pokud je vaše svítidlo umístěno v blízkosti pouliční lampy, může to soumrakový senzor oklamat.

  venkovní nástěnná světla se sensorem

  Lze naprogramovat světlo tak, aby bylo permanentně rozsvícené?

  Samozřejmě, vždy přijdou situace, kdy budete potřebovat nebo chtít mít v okolí domu více světla. V takových chvílích člověka rozčiluje, když světlo samo zhasíná. Proto je praktické pořídit si venkovní světlo na fasádu, které lze přepínat mezi režimem pohybového čidla a režimem nepřetržitého osvětlení. Při nákupu svítidla na fasádu si ověřte, jestli je to možné. Tato funkce bude uvedena v popisu výrobku v našem e-shopu.

  Je dobrý nápad pořídit si jako doplňkovou variantu kameru?

  Mít venkovní svítidlo, které funguje jako kamera i pohybové čidlo, je velmi praktické, zejména u vchodu do domu. Aplikace pro chytré telefony vám umožní vidět v reálném čase, kdo stojí před vašimi dveřmi, i když nejste doma. Integrovaný protihlukový mikrofon a systém interkom jsou třešničkou na dortu tohoto dokonalého divu techniky. Umožní vám to mluvit s vašimi hosty, když jste na dovolené, a třeba si domluvit termín setkání, až se vrátíte.

  Jaký rozsah snímání je nejlepší?

  S ohledem na tuto otázku je důležité předem přesně vědět, kam chcete své venkovní svítidlo na fasádu a pohybový senzor připevnit. Pro prostor vchodu stačí úhel 90°. Můžete však také zabezpečit dvě stěny vašeho domu pomocí jednoho jediného světla tak, že zvolíte úhel snímání 240° a světlo upevníte na roh domu. Pro jednu stěnu domu je optimální úhel 180°.

  Tip: Pokud si stále ještě nejste jistí, kam chcete své svítidlo umístit, stačí vybrat velký úhel snímání a pak jednoduše upravit úhel ručně s použitím clon. 

  Tip: Pokud plánujete odstrašit zloděje tak, že je překvapíte světlem aktivovaným pomocí pohybového čidla, měli byste zajistit, aby čidlo pokrývalo i oblast přímo pod ním. Toho dosáhnete s využitím takzvané ochrany proti podlezení. Ta zabrání vetřelcům obejít rozsah snímání. O tuto funkci se postará speciální objektiv nebo druhé čidlo.

  venkovní nástěnná světla se sensorem

  Jaké žárovky jsou nejlepší?

  Pro venkovní světla na fasádu s pohybovými čidly je jen jedna odpověď. LED žárovky. Je to proto, že LED žárovky se ihned rozsvítí 100procentním jasem, když někdo projde kolem. Úsporné žárovky, kterým chvilku trvá, než se rozehřejí, nejsou pro tento druh zařízení tou pravou volbou. Roli také hraje spotřeba energie a ekologické faktory: Pokud už šetříte peníze a chráníte životní prostředí s využitím pohybového čidla, moderní LED technologie jen doplňuje tyto pozitivní účinky. Podívejte se na naši informační tabulku a zjistěte více o výhodách, které LED žárovky nabízejí.

  Existují solární modely?

  Nestačí vám, že jen ušetříte nějakou elektrickou energii? Raději byste se její spotřebě vyhnuli úplně? Pak jsou tou pravou alternativou pro vás solární svítidla. A svítidla na fasádu s pohybovým čidlem mohou mít samozřejmě také solární napájení.

  Tip: Aby bylo svítidlo plně funkční, umístěte jej na slunné místo. Pokud je pro vás důležitá bezpečnost, je zvláště důležité zajistit, aby světlo v noci neztratilo svou funkčnost jen proto, že ve dne nebyl k dispozici dostatek slunečního světla. A chcete-li vsadit na jistotu, zvolte model s hybridním systéme, jako je Sun’Connec. Tato svítidla využívají jak elektrickou přípojku, tak solární technologii.

  Jaké výhody nabízí nerezová ocel?

  Chcete, aby vaše světlo bylo pevné a odolné a zároveň dobře vypadalo? Zvolte tedy nerezovou ocel. Výhody tohoto materiálu jsou nekonečné:

  • Nerezová ocel je vizuálně atraktivní.
  • Nerezová ocel se snadno čistí a je odolná vůči korozi.
  • Nerezová ocel je extrémně odolná a vydrží všechny teploty.
  venkovní nástěnná světla se sensorem


  Máte na nás další otázky? Rádi vám pomůžeme. Kontaktujte jednoho z našich specialistů a získejte více informací o svítidlech na fasádu a pohybových čidlech.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.