Venkovní nástěnná svítidla starožitná a rustikální

Doporučené kategorie

  Venkovní nástěnná vintage svítidla - Moderní osvětlení s rustikálním kouzlem

  I v moderním prostředí jsou venkovní nástěnná svítidla ve stylu vintage ideálním způsobem, jak vnést domů trochu rustikálního kouzla, ovšem bez staromódního nádechu.

  Venkovní nástěnná vintage svítidla jsou k dostání v celé řadě antik designů a povrchových úprav, včetně mosazi a mědi, a každé z nich je vyrobeno s použitím skla s ochranou proti větru a dešti a je vybaveno moderními senzory pohybu a možnostmi LED osvětlení.

  Pojďte dodat svým venkovním prostorám retro nádech.

  Venkovni nastenna svitidla antik
  Venkovni nastenna svitidla antik

  Jsou vaše venkovní nástěnná vintage svítidla k dostání s pohybovými senzory?

  Krátce a stručně: Ano!

  Mnoho z našich venkovních nástěnných svítidel, včetně naší řady v antik stylu, je vybaveno možností pohybového senzoru. A protože tyto senzory jsou napevno integrovány do designu, získáte veškeré výhody moderní technologie, aniž by tím vaše vybrané vintage svítidlo přišlo o své rustikální kouzlo.

  Venkovni nastenna svitidla antik

  Jaké žárovky jsou nejlepší do venkovních nástěnných svítidel?

  Pokud jde o venkovní osvětlení, jsou nejvhodnější LED diody.

  Proč?

  Protože ihned dosahují 100% jasu, což je u venkovních světel s čidly pohybu naprosto klíčové. Navíc jsou ekologické a oproti běžným žárovkám ušetří až 90 % energie.

  Aby zůstal zachován vintage nádech svítidla, doporučujeme použít filamentové žárovky, které kombinují vzhled tradičního karbonového vlákna s moderní LED technologií.

  Jaký stupeň krytí potřebují venkovní nástěnná svítidla?

  Kdykoli budete zvažovat instalaci venkovního nástěnného svítidla, měli byste si ověřit, pro jaké povětrnostní podmínky je vhodné.

  Musíte se tedy podívat na dvoucifernou ochrannou klasifikaci, známou také jako stupeň krytí nebo Ingress Protection (IP). První číslice označuje klasifikaci ochrany před vniknutím cizích těles, druhá před vlhkostí.

  Většina venkovních nástěnných svítidel má klasifikaci minimálně IP44, ale pokud si nejste jistí, co to vlastně znamená (a nedivili bychom se vám), bude nejlepší, když nás kontaktujete, abychom vám mohli poskytnout technickou podporu.

  Pokud žijete v pobřežních oblastech, vězte, že venkovní svítidla odolná proti mořské vodě (která jsou rovněž k dostání ve vintage designech) nemusí mít nutně nejvyšší IP klasifikaci. Avšak materiály použité k jejich výrobě chrání proti oxidaci a rzi, takže déle odolají působení slaného vzduchu blízko pobřeží.

  Venkovni nastenna svitidla antik
  Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
  0Žádná ochrana
  1Pevná tělesa ≥ 50 mm
  2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
  3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
  4Pevná tělesa ≥ 1 mm
  5Ochrana před prachem
  6Plná prachotěsnost
  Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
  0Žádná ochrana
  1Svisle kapající voda
  2Šikmo kapající voda
  3Vodní tříšť
  4Stříkající voda
  5Tryskající voda
  6Silně tryskající voda
  7Krátkodobé ponoření
  8Trvalé ponoření

  Chcete zjistit více o našich venkovních nástěnných vintage svítidlech? Nebo o jiném tématu týkajícím se světla a osvětlení? V takovém případě vám náš přátelský tým odborníků s radostí odpoví na jakékoli otázky.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.