Venkovní nástěnná svítidla z nerezové oceli

Doporučené kategorie

  Nástěnná svítidla z nerezi, to jsou díky odolnému kovu, ze kterého jsou vyrobeny, hvězdy pro venkovní použití

  Venkovní nástěnná svítidla nemají snadný život!

  Do tělesa bubnuje déšť a kroupy, v létě praží slunce a v zimě musí vydržet teploty i méně než deset stupňů pod nulou. A pokud nemluvíme o solárních světlech, která milují zářící sluneční jas více než cokoli jiného, svítidla se musí vypořádat se všemi druhy povětrnostních podmínek.

  Díky...

  • správnému používání,
  • pravidelnému čištění,
  • vhodnému umístění
  • a správnému IP kódu

  ... můžete prodloužit životnost svého venkovního svítidla.

  Jeho odolnost však určuje materiál, ze kterého je vyrobeno. A ať se zeptáte kohokoli, všichni se shodnou na tom, že nástěnná svítidla z nerezi jsou skvělou volbou.

  Jaké jsou výhody nerezových svítidel?

  Začněme jedním prostým faktem: nástěnná svítidla s polykarbonátovými nebo skleněnými stínítky mohou mít také výjimečně vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Pokud nebudete kupovat laciné výrobky, můžete se obvykle těšit na mnoho let potěšení, které vám vaše venkovní světla přinesou. Nerezová svítidla však nabízejí řadu výhod, a jsou tedy pro většinu spotřebitelů velice atraktivní:

  • nerezová ocel skvěle vypadá – vždy a všude
  • nerezová ocel je odolná vůči korozi
  • nerezová ocel je pevná
  • nerezová ocel je odolná vůči změnám teploty
  • nerezová ocel se vyznačuje snadnou údržbou

  Ale nerezová ocel samotná nepředstavuje známku kvality. Existují různé druhy nerezové oceli.

  Nejlepší strategií je kupovat vysoce kvalitní výrobky. Skvělou volbou jsou značkové výrobky od společností STEINEL, PHILIPS. Prodáváme také mnoho výrobků pod naší vlastní značkou svetla24.cz, které byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky zákazníků a nároky pro venkovní použití.

  Jaké vlastnosti mají nástěnná svítidla z nerezové oceli?

  Nad vchodem do garáže, domovním vchodem nebo u úzké cestičky – venkovní nástěnná svítidla z nerezi lze použít na celé řadě míst. Proto také disponují širokou řadou různých vlastností. Tady je několik klíčových bodů, které je potřeba zvážit, aby se vám snadněji vybíralo:

  nerezová nástěnná světla

  Nástěnná svítidla z nerezové oceli s LED žárovkami

  Bezpochyby nejlepší řešení pro osvětlení. V porovnání s tradičními žárovkami ušetří 90 % energie; jsou odolné vůči spínání a poskytnou až 50 000 hodin používání. Jsou proto nejlepší volbou pro většinu (ne-li všechna) venkovních použití.

  Nástěnná svítidla z nerezové oceli s pohybovým čidlem

  Rozumná volba, kdykoli se osvětlení používá pro praktické účely. Pohybová čidla zajišťují ekonomické osvětlení. Jinými slovy, světlo se rozsvítí jen, když potřebujete. Tato světla tedy šetří energii a chrání žárovky.

  V tomto případě však nevolte kompaktní zářivky. Ty vyžadují zahřívací fázi, aby dosáhly maximálního jasu. Proto nejsou vhodné pro svítidla, u kterých je nutno, aby se rozzářila ihned, jakmile je potřeba! Naopak LED žárovky září ihned se 100% jasem (stejně jako tradiční žárovky a halogenové lampy). Proto se hodí k osvětlení domovního vchodu a jako ochrana před vetřelci.

  Nástěnná svítidla z nerezové oceli s oboustranným výstupem světla

  Světlo, které svítí směrem nahoru i dolů, lze využívat rovněž pro dekorativní účely. Je důležité si uvědomit, že reflexní povrchy nemají venku velký vliv. Znamená to, že pokud světlo svítí směrem nahoru na stěnu budovy, vypadá to sice fantasticky, ale neosvítí to přilehlou cestičku.

  Nástěnná svítidla z nerezové oceli s oboustranným výstupem světla můžete použít k zdůraznění vzhledu vaší venkovní zdi. V tomto případě byste se měli rovněž vyhnout čidlům pohybu. Venkovní zeď totiž bude vypadat nejlépe, pokud světlo bude svítit celou dobu. Technologie LED osvětlení naštěstí také pomáhá šetřit elektřinu.

  Jak se nástěnná svítidla instalují a do jaké výšky?

  Nástěnná svítidla z nerezi potřebují elektrickou přípojku na venkovní stěně, pokud tedy nefungují na solární energii. Ideální je, pokud světlo nainstaluje přivolaný elektrikář. Váš balíček od svetla24.cz bude obsahovat pokyny pro instalaci vašeho konkrétního svítidla.

  Ještě před instalací však můžete vymyslet, kam nejlépe nástěnné světlo umístit. To také zahrnuje, jak vysoko se má nástěnné světlo nainstalovat. Zde nejsme s to poskytnout žádná konkrétní čísla, protože každá nemovitost je jiná (a stejně tak lidé, kteří do ní vstupují), ale můžeme vám předložit několik základních vodítek:

  Nástěnná svítidla by neměla být zdrojem oslnění

  To je nejdůležitější tip, pokud jde o jejich instalaci – a to uvnitř i venku.  Pokud vás nástěnné světlo na domě oslňuje natolik, že se musíte podívat stranou, když přicházíte k domu, neplní svůj účel. Když nevidíte pořádně na okolí (protože jste oslněni světlem), můžete snadno zakopnout, přehlédnout schod nebo nabourat do květináče.

  Abyste se tomu vyhnuli, instalujte svítidlo asi 5 cm nad úrovní očí, jinými slovy výše než 1,70 až 1,80 m. Samozřejmě to záleží i na vyzařovaném světle (zda září směrem k vám) nebo zda má svítidlo rozptylovací stínítko pro prevenci oslnění, vyrobené například z polykarbonátu.

  Nástěnná svítidla by neměla být překážkou v cestě

  Není asi třeba zmiňovat, že by zde nemělo být riziko, že se za roh svítidla zachytíte vlněným svetrem nebo do něj vrazíte plnými nákupními taškami. I když by to třeba nijak neuškodilo vám, mohlo by dojít k poškození svítidla. Obojímu se lze vyhnout. Nejsnadnějším způsobem je nainstalovat svítidla do větší výšky.

  Vyčnívající svítidla mohou někdy omezit už tak malý prostor, například v úzkých uličkách. V tomto případě se vyplatí zvolit svítidlo s menší hloubkou nebo takové, které méně vyčnívá.

  Lights.co.uk uvádí údaj o hloubce každého výrobku v podrobnostech o výrobku.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.