Solární světla – krásné osvětlení s nulovými náklady na elektřinu
Solární světla jsou skvělým, ekologickým způsobem, jak dodat zahradě nádherné světelné akcenty. Díky těmto světlům bude vaše zahrada bezpečnější, není třeba pokládat v ní kabely a instalace svítidel vám nebude trvat věčnost.
A to nejlepší: tahle světla váš účet za elektřinu nenavýší. Energii získávají jen ze slunce.
Solární lampy snadno integrujete do koncepce osvětlení vaší zahrady.
Jaké jsou výhody solárního osvětlení?
Žádné náklady na elektřinu. Jinými slovy, více peněz na vaši příští dovolenou!
Dlouhá životnost díky LED žárovkám
Žádné napájecí kabely – žádné další riziko zakopnutí v zahradě
Automaticky se rozsvítí po setmění. Velmi pohodlné!
Po plném nabití svítí osm až deset hodin
Lze je použít jak k dekorativním, tak k praktickým účelům – bude to dekorativní světelný řetěz nebo osvětlení cestičky?
Není třeba volat elektrikáře
Flexibilní - lze je snadno přesouvat
Perfektní pro místa, která jsou obtížně dostupná, nebo kde není zavedená elektřina
Různé druhy upevnění pro všechny oblasti vašeho pozemku
K dostání také s pohybovým čidlem. Maximální praktičnost!
Jak vidíte, solární lampičky nabízejí mnoho výhod – existují v celé řadě designů a jsou k dostání pro nejrůznější způsoby použití.
Tak na co čekáte? Vytvořte si na zahradě nádherné, působivé světelné akcenty bez jakýchkoli dalších poplatků za elektřinu.
Jak jasná jsou solární světla?
Längst beschränkt sich der Einsatz von Solarleuchten natürlich nicht mehr nur auf dekorative Zwecke. Deswegen fällt die Helligkeit bzw. der Lumenwert von Solarleuchten auch sehr unterschiedlich aus. Mit Dekoleuchten vom Balkontisch die ganze Nachbarschaft ausleuchten, will niemand. Aber auf dem Gartenweg nur ein bisschen Stimmungslicht eben auch nicht.
Deswegen ist die Helligkeit stark modellabhängig und – seien wie mal ehrlich: bei Dekoleuchten auch nicht wirklich entscheidend, oder? Bei praktischen Modellen wie z.B. Wege- und Wandleuchten hingegen schon eher. Deshalb können es bei diesen Produkten auch schon einmal gut und gerne bis zu 400 Lumen sein.
Den Lumenwert finden Sie direkt bei dem jeweiligen Produkt bei den Produktdetails aufgeschlüsselt. Und in unserem Ratgeberbeitrag finden Sie alles Wissenswertes rund um den Begriff Lumen.
Jaké typy solární světel existují?
Dekorativní:
Dekorativní lampy a figurky
Lucerny a světelné řetězy
Solární pochodně a světelné tyče
Světelné koule a kostky
Solární světla pro chytrou domácnost
:format(jpeg))
Praktická:
Osvětlení cest a sloupková svítidla
Nástěnná svítidla
Stojací a stolní lampy
Solární bodovky
Zapuštěné bodovky
Osvětlení domovního čísla
:format(jpeg))
Jak dlouho solární světla svítí?
Záleží na kvalitě výrobku. Nebo konkrétněji na kvalitě integrované baterie a žárovky. Ale také na solární energii, kterou je svítidlo schopné zachytit během dne ze slunce. Doba svícení sahá od pěti do dvaceti hodin. Obecně řečeno je to pro většinu solárních svítidel osm až deset hodin.
Opět mějte na paměti, že solární lampy musejí být plně nabité, než budou schopny podávat svůj optimální výkon.
Jak solární světla fungují?
Jednoduše řečeno díky slunci. Bez sluneční energie solární světla nefungují. Přesnější odpověď by byla, že fungují díky slunci, solárnímu modulu, baterii a fotovoltaickému efektu.
Solární světla fungují nezávisle na elektrické síti a namísto napájecího kabelu mají solární modul a baterii. Solární modul zachycuje během dne sluneční světlo a využívá fotovoltaického efektu k jeho přeměně na elektrickou energii, která se poté ukládá v baterii.
Když se setmí, uložená energie se pošle do žárovky, která se tak rozsvítí. Integrovaný soumrakový senzor automaticky přepne svítidlo z režimu ukládání do režimu svícení.
Jak dlouho potřebují solární světla na nabití?
Délka doby, která je třeba na nabití solárního světla, závisí na počasí a na tom, kolik slunce je solární modul schopen absorbovat. Svítí venku jasně slunce? Nebo je zataženo?
Obecně řečeno, vaše solární lampa může uložit dostatek energie k tomu, aby svítila, když je vystavena slunečnímu světlu za krásného, slunečného dne.
Proto může být zpočátku třeba trocha trpělivosti. Ale jen na začátku. Když budete solární světlo používat poprvé, baterie se musí plně nabít, a to může trvat dva dny nebo až deset dní, pokud je špatné počasí nebo je zataženo. Stačí mít trpělivost! To zajistí, že přístroj a jeho technologie může poskytnout maximální výkon baterie.
Tip na zimu: Protože mnoho solárních světel není vhodných k zimnímu provozu a sluneční světlo není obvykle dostatečné, aby baterii pořádně nabilo, má smysl uložit solární světla během chladnějších měsíců uvnitř. To ochrání vaše světlo a baterii před mrazem a dalšími nepříznivými povětrnostními podmínkami.
Worauf ist bei Solarleuchten zu achten?
Solární modul musí dostávat dostatek denního světla – ideálně přímého slunečního světla
Modul by měl být umístěn tak, aby směřoval na jih
Neumisťujte světla pod střechy, stromy nebo do stínu
Modul by měl být zbavený prachu, nečistot a dalších překážek
Některé modely vám umožní nabíjet integrovanou baterii s použitím USB kabelu. Další modely, jako třeba Hybrid System Sun Connec, automaticky přepnou na elektrické napájení, jakmile je baterie vybitá
Rozdíly jsou i v materiálech. Zvažte, kam světlo umístíte a k čemu jej budete používat. Nerezová ocel, hliník a vysoce kvalitní plasty mají dlouhou životnost
Pokud chcete používat solární světlo během zimy, hledejte vysoce kvalitní výrobky s dobrým solárním panelem a baterií, kterou lze nabíjet externě
Chcete-li světlo používat z důvodů ochrany či bezpečnosti, doporučujeme používat svítidla s elektrickým připojením
Kdy se solární světla rozsvěcí?
Když zajde slunce. Většina solárních lamp se nemusí zapínat, aby se rozsvítily. Jakmile se setmí, integrovaný soumrakový senzor zajistí jejich rozsvícení.
Upozorňujeme: Externí světelné zdroje, jako například další zahradní světla nebo pouliční osvětlení, mohou rušit solární světlo. Umělé osvětlení může způsobit, že senzor nerozsvítí solární světlo, protože vyhodnotí okolní podmínky jako dostatečně jasné.
Navíc k soumrakovému senzoru má většina solárních světel také vypínač. Takže ať jsou podmínky jakékoli, vždy můžete světlo rozsvítit a zhasnout.
Jsou k dostání solární světla s pohybovým čidlem?
Ano, samozřejmě. Je to proto, že kromě osvětlení skleniček na zahradním stole jsou solární světla také navýsost praktická a lze je využít například jako osvětlení cest nebo nástěnná svítidla. A v takových případech je pohybové čidlo extrémně praktická funkce. Světlo svítí jen, pokud někdo stojí u dveří, na zahradní cestičce nebo na příjezdové cestě. Nesvítí, když poblíž nikdo není. To šetří baterii a životnost žárovky. A když svítidlo vydrží déle, opět ušetříte peníze a odvedete svůj díl pro ochranu životního prostředí.
Zajistěte, aby keře, rostliny a květiny nepřerostly přes pohybové čidlo. To by mohlo narušit funkčnost světla. Mezi svítidlem a rostlinami udržujte vždy dostatečnou vzdálenost.