Venkovní stropní osvětlení

Doporučené kategorie

  Venkovní stropní svítidla: praktická, funkční a velmi elegantní

  Prostor kolem vašeho domu by neměl být zcela ponořen do tmy, ale naopak osvětlený funkčními svítidly, která vytvoří příjemnou atmosféru. Nechcete koneckonců nechávat své hosty tápat ve tmě nebo usnadnit situaci potenciálním lupičům. Venkovní stropní světla jsou v tomto případě skvělou variantou, ideálně stropní svítidla na verandu se senzorem pohybu, který zajistí, že až zahnete za roh, bude vždycky vidět na cestu.

  Kde má největší smysl používat venkovní stropní svítidla?

  Stropní svítidla lze používat v jakémkoli venkovním prostoru. Vhodnými místy jsou například:

  • přístřešek pro auto
  • terasa
  • venkovní kuchyň
  • veranda před vchodem do domu

  Tip: Doporučujeme použít senzor pohybu, abyste nemuseli pracně šátrat po vypínači. Další praktickou výhodou je, že neočekávané jasné světlo nemají zloději zrovna v lásce.

  Čím se liší venkovní stropní svítidla od vnitřních svítidel?

  Mějte na paměti, že stropní svítidla, určená do venkovních prostor, musí splňovat další požadavky. Měla by mít vlastnosti specifické pro použití venku, včetně ochrany před účinky deště a nečistot.

  venkovni stropní světlo

  Existují venkovní stropní svítidla se senzory?

  Když zahnete za roh, chcete, aby se tam rozsvítilo? To je něco, co ve venkovních prostorách dává naprosto smysl. U stropních světel na verandu se senzory pohybu jednoduše vyberte vhodný filtr a zaškrtněte jej. V seznamu výsledků se zobrazí všechny venkovní modely s pohybovým senzorem.

  Tip: Další možností je instalovat pohybový senzor dodatečně. Kliknutím zde zjistíte, jaké výrobky jsou k dostání. Naši odborní poradci vám rádi zodpoví jakékoli dotazy ohledně instalace. Zavolejte jim na kontaktní číslo uvedené níže.

  Zajistěte také, aby senzor pohybu neumožnil rozsvěcení světla během dne. Pokud je světlo propojené se soumrakovým senzorem, rozsvítí se jen, až když už je nutno prostor osvítit.

  Jaké typy pohybových senzorů existují?

  Máte zájem o pohybové senzory? Možná byste se tedy rádi o této technologii něco dozvěděli. Často se používají pasivní infračervené pohybové senzory (PIR) a vysokofrekvenční pohybové senzory (HF). PIR senzory se obvykle používají ve venkovních prostorách, jsou však o něco pomalejší. HF senzory zachytí téměř každý pohyb a hodí se spíše do vnitřních než do venkovních prostor. Existuje však už několik inteligentních HF pohybových senzorů, které fungují dobře ve venkovních prostorách.

  Tipy pro seřízení pohybového senzoru: Máte dvě možnosti. Za prvé existují pohybové senzory, které jsou kompletně nakonfigurované a nevyžadují žádné seřízení. Za druhé jsou tu pohybové senzory – včetně těch externích – u kterých lze upravovat individuální nastavení. Možná nastavení jsou:

  • Čas: jak dlouhou dobu zůstane světlo rozsvícené?
  • Citlivost soumrakového senzoru: na jaké úrovni jasu se má světlo automaticky rozsvítit?
  • Rozsah snímání

   

  venkovni stropní světlo

  Měli byste si pořídit LED venkovní stropní světla?

  Výhody LED svítidel jsou přesvědčivé a platí to stejnou měrou pro venkovní i vnitřní prostory. Existují i faktory, které se uplatní právě ve venkovních prostorách a díky kterým jsou LED zdroje téměř nenahraditelné. LED žárovky například dosáhnou 100procentního jasu hned, jak se rozsvítí. U pohybového senzoru je to velmi užitečná funkce. 

  venkovni stropní světlo

  Přehled dalších výhod moderní LED technologie:

  • Možnost vytvoření kompaktního designu
  • Světelná účinnost je velmi intenzivní
  • Dlouhá životnost – až 50 000 hodin
  • Vysoká energetická efektivita, šetří životní prostředí i vaši peněženku
  • Neobsahují rtuť

  Jaké barvy jsou pro venkovní stropní svítidla dostupné?

  Jaké konkrétní barvy máte naplánované pro stropní světla na verandu? Podívejte se, co máme k dostání v našem e-shopu ve vašich oblíbených barvách. Jednoduše vyberte filtr „barva“ a podívejte se sami. Velmi oblíbená jsou antracitová světla.

  Jaké materiály se používají na stropní světla na verandu?

  Skvělým materiálem na venkovní svítidla je nerezová ocel – zejména pokud jde o trvanlivost a atraktivní vzhled. Všechny ostatní materiály, které jsou dostupné, si můžete prohlédnout s využitím filtru v e-shopu. Vyberte si to, co hledáte, a zaškrtněte požadovaný materiál.

  venkovni stropní světlo

  Máte ještě nějaké dotazy ohledně instalace nebo toho, kde se venkovní stropní svítidla dají použít? Naši odborníci vám rádi pomohou.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.