Vlákno žárovky

Doporučené kategorie

  Filamentové žárovky – chvála žárovce

  Zamilovali jste se do nostalgické podoby klasických filamentových žárovek? Dobrou zprávou je, že moderní verze těchto retro žárovek je k dostání s výhodami moderní LED technologie: dlouhou životností, vysokou spínací odolností, nízkou spotřebou energie a flexibilitou co do barvy světla.

  Na co myslet před nákupem: Teplé barevné teploty 1800 Kelvinů a vyšší pomohou vytvořit ještě útulnější atmosféru. Vyzkoušejte je a užijte si to!

  Co přesně jsou to filamenty?

  Filamenty jsou vlákna – v případě moderních LED filamentových žárovek jsou to řetězce LED zdrojů. Teplo se do žárovky emituje přes plnicí plyn, což znamená, že ve srovnání s běžnými matnými LED žárovkami není nutný žádný chladicí prvek.

  filamentové žárovky

  Hodí se filamentové žárovky do každého svítidla?

  To záleží na druhu objímky ve vašem svítidle. V e-shopu můžete filtrovat své vyhledávání podle „objímek“ – na výběr jsou E27, E14, G9 a mnoho dalších standardních základen. Zkontrolujte také rozměry celé žárovky v podrobnostech o výrobku, pod „délkou“ a „průměrem“. Ne každá filamentová žárovka má stejnou délku a šířku. Raději si vše ověřte předem, abyste se ujistili, že se bude hodit do vašeho svítidla.   

  Mohou být LED filamentové žárovky stmívatelné?

  V závislosti na náladě a situaci možná dáte přednost stmívatelné filamentové žárovce. Pokud je žárovka označena na obalu jako stmívatelná, nejsou v tomto směru žádná omezení. Příslušný stmívač je vždycky uvedený na obalu nebo v technických údajích v e-shopu.

  filamentové žárovky

  Jaké podání barev potřebujete?

  Index podání barev žárovky vyjadřuje, jak přirozeně bude vypadat okolní prostředí, ve kterém se svítidlo bude používat. Stává se vám, že svetr, který si vyberete, vypadá úplně jinak v obchodě a úplně jinak venku? To je proto, že světlo v obchodě nemělo nejvyšší hodnotu podání barev.

  Informace o podání barev je uvedena na balení žárovky a v technických údajích v našem e-shopu. U tradičních žárovek je to uvedeno pod hodnotou „Ra“, u LED zdrojů se podívejte na „CRI“. To značí index podání barev. Pro přirozený vzhled doporučujeme hodnotu > 90 nebo vyšší. 


  Potřebujete poradit ohledně filamentových žárovek? Pokud ano, zavolejte našim odborným poradcům.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.