Žárovky E14

Doporučené kategorie

  Žárovky E14

  Co je to žárovka E14?

  e14 žárovka
  e14 žárovka

  E14? To, co vypadá jako šifra, je ve skutečnosti celkem jednoduché a jasné. Písmeno „E“ je zkratka jména Edison, tedy jména nikoho jiného než samotného vynálezce žárovky, Thomase Alvy Edisona. Číslo „14“ je průměr objímky, který je v tomto případě samozřejmě 14 mm. Je to logické, že?

  Víte, že... E14 odkazuje jen na rozměr objímky, ne na technologii žárovky. Takže máme halogenové žárovky, tradiční žárovky, kompaktní zářivky a samozřejmě LED žárovky, a ty všechny mohou mít objímku neboli závit E14.

  V jakých tvarech jsou žárovky E14 k dostání?

  Mimo jiné existují...

  • Klasický tvar tradiční žárovky
  • Svíčková žárovka, včetně žárovky ve tvaru plamínku – ideální pro ozdobný lustr do haly
  • Trubková žárovka, která se často používá ve formě malých žárovek do ledniček
  • Reflektorová žárovka
  • Spirálová žárovka (tu najdeme ve starých kompaktních zářivkách)
  e14 filamentová žárovka
  e14 svíčka žárovka
  e14 žárovka

  Proč tolik různých tvarů? Jednoduše proto, že E14 je, spolu s E27, jednou ze standardních velikostí objímek pro žárovky. Je také důležité zmínit, že neexistuje standardní norma, která by regulovala velikost žárovek E14, takže jejich délka se pohybuje mezi 57 a 127 mm.

  Rozměry i technologii jednotlivých žárovek naleznete samozřejmě v podrobnostech o výrobku a v popisu výrobku.

  Existují žárovky E14 se speciálními funkcemi?

  Ano, existuje celá řada speciálních funkcí, jako třeba změna barvy, schopnost stmívání i možnost integrace do systému chytré domácnosti.

  Speciální funkce žárovek E14 zahrnují:

  Schopnost stmívání: Protože tradiční i halogenové žárovky jsou stmívatelné, možná jste si na tuto praktickou funkci zvykli. S LED žárovkami je to však trochu jiné – ne všechny LED žárovky lze stmívat. Ale nemějte obavy, v podrobnostech o výrobku najdete informace o tom, které LED žárovky je možné stmívat a které nikoli.

  Ale jaký typ stmívače budu potřebovat ke svojí nové, stmívatelné LED žárovce? Pokud máte jakékoli dotazy, jednoduše kontaktujte naše odborníky, jejichž kontaktní údaje jsou uvedeny níže.

  ✔ Se změnou barvy

  Každý, kdo má rád barevné osvětlení, ale nemůže ani nechce se rozhodnout pro jednu konkrétní barvu, si oblíbí žárovky E14 s funkcí změny barvy. V podrobnostech o výrobku hledejte klíčová slova „barva světla“ a rychle zjistíte, zda je vaše vybraná žárovka takový malý chameleon.

  e14 žárovka se změnou barvy

  ✔ S dálkovým ovládáním

  K nastavení barvy světla existuje několik různých možností a jedna z nich je dálkové ovládání. Platí to například pro žárovky E14 od značky iDual. Co je skvělé: možné je i přepínání mezi barevnými teplotami, například teplou a chladnou bílou, stmívání a automatické změny barev.

  Philips Hue

  Jsou už do vašeho systému chytré domácnosti integrovány lednička, pračka, ústřední topení a žaluzie? Přidejte k nim i osvětlení – Philips Hue je v tomto případě ideálním řešením. V řadě Philips Hue si můžete vybrat svítidla, která mají integrovanou LED technologii i LED žárovky, které snadno našroubujete do svých oblíbených svítidel.

  e14 žárovka kontrolovaná přes aplikaci
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.