Žárovky E27

Doporučené kategorie

  Žárovky E27 – od tradiční žárovky k „ledce“

  Tradiční žárovky se závitem E27 se už dlouho nevyrábějí. Teď je nejmodernějším světelným zdrojem LED technologie, protože LED žárovky porážejí halogenové žárovky a kompaktní zářivky s ohledem na životnost i energetickou efektivitu.

  e27 žárovka
  e27 žárovka

  Tip: Líbí se vám filamentové žárovky ve vintage stylu? Skvělé, můžete totiž zvolit LED filamentovou žárovku tzv. retrofit typu. LED filamentové žárovky mají namísto drátku LED vlákno, avšak na pohled není mezi LED žárovkou a tradiční žárovkou žádný viditelný rozdíl.

  Co to vlastně znamená E27?

  Mužem, který dal objímce E její jméno, je Thomas Alva Edison. Číslo „27“ odkazuje na průměr objímky, který je 27 milimetrů

  Žárovky E27 se speciálními funkcemi

  Ne všechny žárovky jsou stejné. Některé svítí jen jednou barvou světla, jiné jsou kompatibilní se systémy chytré domácnosti nebo mají funkci změny barvy. K dispozici jsou následující speciální funkce:

  Stmívatelné
  Ne každá žárovka je stmívatelná. Předem si ověřte, jestli má vaše vybraná žárovka tuto funkci – možnost stmívání je uvedena v podrobnostech o výrobku v našem obchodě.

  Změna barvy
  Nemůžete se rozhodnout jen pro jednu barvu? Zvolte tedy žárovku, která dokáže barvu měnit. Jednoduše se v podrobnostech o výrobku podívejte pod vlastnost „Barva světla“, kde jsou uvedeny všechny možnosti, od teplé bílé, přes barvu denního světla a chladnou bílou až po vícebarevné světlo. 

  e27 smart žárovka
  e27 smart žárovka
  e27 smart žárovka
  smart home systém

  Ovládání přes aplikaci
  Chcete si sestavit kombinaci svítidel svých snů a ovládat ji s využitím aplikace? Přesně to vám umožní například řada Philips Hue. Budete potřebovat:

  • WiFi router jako rozhraní
  • můstek jako hlavní prvek
  • mobilní zařízení
  • aplikaci Philips Hue

  Jednoduše našroubujte žárovku Philips Hue do jednoho z vašich svítidel, a proměňte jej tak v chytrý, variabilní zdroj světla. Geniální!

  Dálkové ovládání
  Chcete stmívat žárovku, měnit barvu světla a vytvářet barevné a světelné efekty pouhým dotykem tlačítka? Stačí zvolit žárovku E27 s dálkovým ovládáním, příkladem jsou třeba výrobky iDual. Skvělé je, že dálkové ovládání funguje na všechny žárovky iDual. Upozorňujeme: Je dost praktické mít dálkové ovládání v každé místnosti – zejména pokud v domácnosti žije několik lidí.  

  Jak velké jsou žárovky E27?

  Podívejte se na údaj o délce a průměru v podrobnostech o výrobku v našem obchodě. Například žárovka s tvarem klasické žárovky může mít délku 105 mm a průměr 60 mm. Svíčková žárovka může být oproti tomu dlouhá 90 mm a její průměr může být 35 mm. Tyto rozměry se liší žárovku od žárovky. Pokud jste s ohledem na rozměry omezeni velikostí svého svítidla, můžete si vše předem ověřit a naplánovat. 

  Existují adaptéry pro různé rozměry objímek?

  Ano, sahají od E27 po E14. Ty však obvykle nemají zkoušku kvality VDE a TÜV (něm. zkoušky kvality), takže nejbezpečnější, nejjednodušší a nejlepší je koupit si prostě vhodnou žárovku. Pokud byste ohledně této problematiky měli jakékoli otázky, naši odborní poradci vám rádi pomohou. 

  idual e27 smart žárovka
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.