Žárovky GU10

Doporučené kategorie

  Žárovky GU10

  Ať už jste se již seznámili s žárovkami GU10 nebo jste ve světě žárovek úplnými nováčky, tento praktický průvodce vám prozradí všechno, co potřebujete vědět.

  Co přesně znamená GU10?

  GU10 označuje patici pro vysokonapěťovou reflektorovou žárovku. Žárovky GU10 mají patici se dvěma malými kolíky, která se zajišťuje otočením. Možná jste se už dovtípili, že vzdálenost mezi těmito dvěma kolíky je 10 mm.

  Jsou patice GU10 a GZ10 kompatibilní?

  Mezi těmito dvěma typy patic je malý, nenápadný rozdíl. U patic GU10 je spodní okraj patice zkosený, u patic GZ10 tomu tak není. To znamená, že žárovky GU10 padnou do všech patic GZ10, ale naopak nikoli. GU10 padne do GU 10 , GU10 padne do GZ10, GZ10 padne do GZ10, GZ10 nepadne do GU10. 

  Jaký úhel paprsku mají žárovky GU10?

  Úhel paprsku u žárovek GU10 se kolísá od středního po široký. Potřebujete přesnou informaci? Podrobnosti najdete na obalu a v technických informacích v našem e-shopu.

  Existují stmívatelné LED žárovky GU10?

  Máte rádi útulnou atmosféru? Možnost stmívání světla pak pro vás asi bude skvělou variantou. Musíte dávat pozor jen na jedno: ne všechny LED žárovky jsou stmívatelné! Je nutno, aby na výrobku, který jste si vybrali, bylo speciálně označeno, že je stmívatelný. Tato informace je samozřejmě uvedena v našich podrobnostech o výrobku.

  Jaký stmívač je vhodný pro LED žárovky GU10?

  Jak bylo zmíněno výše, ujistěte se, že LED žárovka je označena jako stmívatelná. Pokud jde o kompatibilní stmívač, něco jako standardní stmívač, který by se dal používat pro jakoukoli žárovku, neexistuje. LED žárovky GU10 se běžně stmívají pomocí stmívačů typu leading edge (náběhová hrana) nebo trailing edge (sestupná hrana proudové sinusoidy). Konkrétní informace s ohledem na správný stmívač jsou uvedeny v technických údajích.

  PHILIPS GU10 zarovka
  GU10 zarovka

  Jak moc se LED žárovky GU10 zahřívají?

  Nemějte obavy, LED žárovky se nezahřívají tolik jako tradiční žárovky. Avšak nějaké teplo vyzařují, proto by neměly být usazeny přímo v izolaci, ale měl by kolem nich proudit vzduch, aby se mohly ochlazovat.

  Jaké napětí je pro žárovky GU10 standardní?

  Standardní jmenovité napětí je 230 voltů. Naši odborní poradci vám určitě odpoví na jakékoli otázky. Stačí jim zavolat nebo poslat e-mail. Kontaktní informace naleznete níže. 

  Co to znamená GU10+C?

  „+C“ označuje dodatečnou ochranu (kryt), který má zlepšovat barvu i vyzařování světla a teplotu. To však platí jen pro halogenové žárovky. Vždy doporučujeme dát před jinými technologiemi přednost LED žárovkám kvůli jejich nižší spotřebě energie a různým dalším výhodám.

  Mám zapojovat žárovky GU10 sériově nebo paralelně?

  Žárovky GU by se měly zapojovat paralelně, avšak neměl by se o to pokoušet amatérský elektrikář. Doporučujeme požádat o pomoc odborníka. Pokud byste měli další otázky, zavolejte našim odborným poradcům, rádi vám pomohou.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.