Závěsná světla klasická / starožitná

Doporučené kategorie

  Starožitné lustry – stylový interiér s klasickou elegancí

  Tak jako mnoho dalších stylů je i starožitný vzhled ve fázi proměny. Tmavé a bohatě zdobené interiéry už dávno nejsou jediným způsobem; alespoň co se týče moderního hlediska. Moderní starožitný styl neboli styl antik má i svou světlejší stránku, jeho jádro však zůstává starožitné.

  V tomto průvodci vám ukážeme, co znamená starožitný styl a jak mohou naše zbrusu nová závěsná svítidla vypadat jako starožitnost.

  Čím se vyznačuje styl antik?

  Styl antik je opakem minimalismu. Minimalismus nás okouzluje svou uspořádaností a přímočarostí, ale starožitný styl přitáhne větší pozornost. Milovníci starožitného stylu mají slabost pro poctivé řemeslo, které najdeme na komodách, skříních a stolech, zdobených detaily vyřezávanými do tmavého dřeva. Právě tyto starožitné stylové prvky dodávají potřebný vzhled i našim lustrům.

  Co to znamená?

  Starožitná závěsná svítidla nejsou skutečně stará – jenom vypadají, jako by byla.

  Je to proto, že mít v obýváku pověšené sto let staré lustry není ani praktické ani cenově dostupné. Pokud si kupujete nové závěsné svítidlo ve starožitném stylu, pravděpodobně chcete moderní, vysoce kvalitní výrobek.

  Mezi pravou starožitností a kouskem ve starožitném stylu je rozdíl, ale oba spadají do stejné kategorie stylu antik.

  starožitný skleněný lustr

  Jak působí starožitné závěsné lustry?

  Typickými vlastnostmi klasických závěsných svítidel jsou leštěné měděné a mosazné prvky, zlaté lemy s motivy listů a zakřivené tvary. Starožitné zlaté nebo mosazné lustry jsou příjemné na pohled a pokud se zkombinují se zářivým světlem, dodají vašemu domovu nádech mimořádnosti. Doporučujeme také křišťál, o který se světlo láme a nechá tak jeho krásu zazářit po celé místnosti.

  Všeho však s mírou. Abyste zabránili tomu, že svůj domov zahalíte do příliš vážné a staromódní atmosféry, zkuste svůj starožitný kousek zkombinovat se světlejšími odstíny a hladšími povrchy – to se týká jak vymalování stěn, tak dekorací.

  starožitný skleněný lustr
  starožitné závěsné světlo se stínidlem
  starožitné závěsné světlo

  Jaký typ žárovky je nejlepší pro klasický závěsný lustr?

  Dnes je cílem mít moderní domov ve starožitném stylu – a to znamená zkombinovat starožitný lustr s LED žárovkami. Abyste zajistili, že celek nebude vypadat nepatřičně, použijte LED filamentovou žárovku. Tyto žárovky vypadají jako tradiční, mají však všechny výhody LED žárovek, včetně:

  • Vysoké úspory energie
  • Dlouhé životnosti
  • Optimálního světla pro klasické závěsné lustry
  • Vysokého spínacího výkonu
  • Okamžitého 100% jasu
  • Starožitného vzhledu (bez ceny odpovídající starožitným pokladům!)
  starožitné závěsné světlo
  starožitné závěsné světlo

  Existují závěsná svítidla s nastavitelnou výškou?

  Rozhodně, ačkoli tato vlastnost není pro starožitná závěsná svítidla vždycky vhodná, protože mechanismus pro nastavení výšky se musí hodit k danému stylu.

  Samozřejmě lze najít mechanismus pro zvedání a spouštění, jehož komponenty jsou ve starožitném stylu. Pokud potřebujete větší výběr, podívejte se také na naše moderní závěsná svítidla s nastavitelnou výškou.

  Jak vysoko nad stolem by měly být starožitné lustry zavěšené?

  Jedna věc je společná starožitnému i všem ostatním stylům – totiž že jídelní stůl je středobodem domova. Není to jen místo, kde se jí, také tam čteme noviny a chystáme jídlo, bavíme hosty a někdy také pracujeme. Proto jsou pro jídelní stůl ideální závěsná svítidla s nastavitelnou výškou.

  Pokud však vaše vybrané svítidlo tuto funkci nemá, zajistěte, abyste ho zavěsili do výšky, která bude vhodná pro všechny situace. Doporučujeme výšku 80–100 cm nad desku stolu.

  Jak jsou klasické závěsné lustry připojeny?

  Záleží na modelu, proto je ke každému výrobku přiložen návod na instalaci. Tento návod určitě předejte kvalifikovanému elektrikáři, který připojení zajistí.

  starožitné závěsné světlo instalace
  starožitné závěsné světlo
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.