Zemní svítidlo s bodcem

Doporučené kategorie

  Světla do země – flexibilní, nekomplikovaná, moderní

  Prostě si je koupíte, vybalíte, zapíchnete a zapnete. Takhle jednoduché to se světly do země je, tedy alespoň většinou. Pokud vaše světla vyžadují elektrické napájení, budete je muset ještě zapojit. Pokud místo toho využívají jako zdroj energie slunce, budete jim muset po vyjmutí z tmavého obalu dopřát nějaký čas na nabití. Světla do země jsou ideální pro každého, kdo rád věci předělává a přestavuje, protože je lze libovolně vyndavat a přemisťovat.

  Zde je stručný souhrn výhod světel do země:

  • Vytvoří v zahradě krásné akcenty během večerních hodin
  • Bezpečně osvětlují zahrady a příjezdové cesty
  • Zdůrazní rostliny, sochy a vodní prvky
  • Dodají vaší zahradní party krásnou atmosféru
  • Orámují vaši terasu krásnými světelnými akcenty
  Sada 3 ks LED solární tyče Trio Sticks
  LED světlo Freya, solární provoz, stříbro
  Světla do země

  Mohou být světla do země napájena ze sítě?

  Můžete si vybrat mezi elektřinou nebo solární energií. Pokud plánujete použít pro svá světla do země jako napájecí zdroj elektřinu, můžete – pokud jde o design venkovních prostor a zahrady – narazit na určitá omezení. V dosažení požadovaného vzhledu vám totiž může zabránit délka kabelů. Před nákupem světel je tedy velmi důležité ověřit délku kabelu. Nejlepší je si předem ověřit, zda je návrh, který pro svou zahradu zamýšlíte, skutečně realizovatelný.

  Mohou mít světla do země solární napájení?

  Světla do země se solárním napájením nabízejí mnohem větší flexibilitu než světla s kabelem. U těchto světel vám zábavu s navrhováním zahrady nezkazí krátké kabely, ale může se stát, že vám plány zhatí stín a zatažené dny. Je to proto, že světla do země se musí během dne nabít sluneční energií, aby v noci mohla zářit jako hvězdy. Je důležité se ujistit, že vaše designová koncepce umožňuje jejich umístění na místech, kam dopadá dostatek slunečního světla. Před nákupem byste si měli dobře rozmyslet, kam solární světla do země plánujete umístit. Pokud jsou určena pro roh ve stínu, mohou být lepší variantou světla do země s připojením do elektrické sítě. Totéž platí pro bezpečnostní osvětlení, které nesmí selhat a vždy musí poskytnout požadovaný jas – a to i za zataženého dne.

  Tip: Pokud dáváte přednost solárnímu napájení, ale bojíte se, že vašemu světlu dojde energie, vyzkoušejte Sun'Connec. Tento hybridní systém se automaticky přepne na napájení elektřinou, pokud sluneční energie během dne není dostatečně silná.

  Světla do země

  Mohou být světla do země vybavena detektory pohybu?

  Chcete světlo, které se rozsvítí, jen když to potřebujete? Tak přesně to získáte s praktickým detektorem pohybu. Pokud je to pro vás nutnost, dbejte na to, abyste tuto funkci zahrnuli do vyhledávacího filtru – ne každé světlo do země totiž touto schopností disponuje. Mezi výhody světel do země s detektory pohybu patří úspora baterie, úspora elektrické energie a samozřejmě dodatečná úroveň zabezpečení. Kdykoli budete procházet po zahradě, světla pro vás okamžitě osvítí cestu, takže nezakopnete, a zloděje zase odradí náhlé světlo, které se rozsvítí, když vkročí na váš pozemek. V neposlední řadě vám detektory pohybu jednoduše zajistí pohodlí, protože už nebudete muset rozsvěcet světlo ručně.

  Světla do země

  Které žárovky jsou nejvhodnější?

  Pokud chcete chránit svou peněženku nebo ještě lépe životní prostředí, jsou perfektní volbou LED žárovky. U světel do země napájených ze sítě uvidíte rozdíl na svém účtu za elektřinu. U solárních světel do země pomáhají LED žárovky šetřit baterii. To znamená, že budou svítit déle. LED žárovky jsou nejlepší volbou pro světla s detektory pohybu: stejně jako samotný detektor pohybu vám pomáhají šetřit energii a žárovka dosáhne 100% jasu, jakmile ji zapnete. To u energeticky úsporné žárovky prostě není možné.

  Jsou světla do země k dostání také v sadě?

  Jedno světlo prostě nestačí? To chápeme. Do svého košíku můžete vložit několik samostatných světel do země nebo si vybrat z praktických sad. Máme tu pro vás spoustu možností, od sad se dvěma světly až po sady se šesti světly. Co je dobré vědět: Některé sady musí být vybaveny samostatným solárním modulem, který napájí všechna světla do země současně.

  Proč se doporučuje nerezová ocel?

  Pokud jde o nerezovou ocel, nemůžete zkrátka udělat chybu – zvláště venku. Právě zde totiž oceníte nejdůležitější vlastnost tohoto kovu: je extrémně robustní a odolný. A samozřejmě také velmi stylově vypadá. Zde je přehled výhod nerezové oceli:

  • skvěle vypadá
  • velmi snadno se čistí
  • odolná vůči korozi
  • velmi odolná a trvanlivá
  • vydrží jakékoli teploty

  Jaký IP kód by měla světla do země mít?

  Stejně jako u jiných venkovních svítidel musíte vzít v úvahu IP kód, který vaše do země vyžadují, protože si o ně rozhodně nechcete dělat starosti pokaždé, když bude pršet. Vzhledem k tomu, že světla do země jsou umístěna na zemi a jsou poměrně exponovaná, měla by mít IP kód IP44 nebo vyšší – vyšší je vždy lepší, ale nikdy byste pro tento typ světla neměli volit nic nižšího.

  S kódem IP44 je vaše světlo chráněno před vodní tříští a cizími tělesy většími než jeden milimetr. Další informace o IP kódech naleznete v následující tabulce:

  Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
  0Žádná ochrana
  1Svisle kapající voda
  2Šikmo kapající voda
  3Vodní tříšť
  4Stříkající voda
  5 Tryskající voda
  6Silně tryskající voda
  7Krátkodobé ponoření
  8 Trvalé ponoření
  Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
  0Žádná ochrana
  1Pevná tělesa ≥ 50 mm
  2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
  3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
  4Pevná tělesa ≥ 1 mm
  5Ochrana před prachem
  6Plná prachotěsnost

  Máte další otázky ohledně světel do země? Pak neváhejte kontaktovat některého z našich specialistů, který vám sdělí další informace. Naše specialisty zastihnete na telefonním čísle +420 228 888 280 nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Rádi vám pomůžeme!

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.