Pouze

Extra sleva 12% od 2990 CZK téměř na vše**

Až 55 % sleva* na osvětlení interiéru

OLED osvětlení

Filtrovat a třídit
Filtrovat & třídit 0
Řazení Position
Cena
Pokoj
Materiál
Barva
Tvar
Výška (v cm)
Žárovka
Model
Vyrobeno v Německu
Světelný výkon
Celkový světelný tok (v lm)
Stmívač
Značka
25 položek
Filtr
24 699 Kč
11 697 Kč
DMC 12 999 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
14 299 Kč
19 499 Kč
33 699 Kč
33 699 Kč
15 599 Kč
24 699 Kč
25 899 Kč
34 999 Kč

OLED osvětlení

OLED světla jsou nejinovativnější osvětlovací technologií, která je v současné době na trhu. Rychlost vývoje byla opravdu pozoruhodná, ale zajímavé je především to, co přinese tato osvětlovací technologie do budoucnosti.

OLED technologie se nepoužívá jen k osvětlení – ve skutečnosti se v oblasti osvětlení jedná o poměrně novou záležitost . Po dlouhou dobu se však používá v jiných oblastech, jako jsou smartphony, tablety a televize – OLED displeje totiž poskytují obrazovky nové generace. Tyto displeje zajišťují úžasné, dosud nevídané možnosti kontrastu a také obrovské spektrum barev, které se nejvíce uplatní v sektoru domácích kin.

Co je to OLED technologie a OLED lampy?

OLED – organické diody vyzařující světlo – jsou tvořeny několika ultratenkými organickými vrstvami, přibližně stokrát tenčími než lidský vlas. Konkurovat jim nemohou ani LED diody a tradiční žárovky už teprve ne.

Když elektřina protéká organickými vrstvami, osvětluje to celý jejich povrch. To je odlišuje od všech ostatních světelných zdrojů, kde osvětlení vychází z jednoho bodu. Před příchodem OLED technologie nebylo takové rovnoměrné osvětlení prostě možné. OLED světla také nijak neoslňují– takže jsou dokonalým osvětlením obývacího pokoje!

Co umí OLED světla?

OLED světla nabízejí následující výhody:

  • Okamžité rozsvícení po zapnutí

  • Vysoká třída energetické účinnosti, a tedy nižší provozní náklady

  • Rovnoměrné osvětlení místnosti bez oslnění

  • Plynulé stmívání

  • Kompaktní, inovativní design

  • Nízká hmotnost

Žárovky OLED, které lze našroubovat do objímky standardního svítidla, nejsou v současné době k dispozici, jelikož jsou stále ještě vyvíjeny. Nejlepší alternativou k tradičním žárovkám, halogenovým žárovkám nebo kompaktním zářivkám zůstávají dosud LED žárovky.

oled svítidla

Jaký je rozdíl mezi LED a OLED technologií?

Největším rozdílem mezi LED a OLED technologií je typ světelného zdroje. LED diody jsou bodová světla neboli takzvané bodové zdroje. Naproti tomu OLED diody distribuují světlo ve stejné intenzitě po celém povrchu. Jsou to homogenní světelné povrchy, které spíše svítí než září a díky rovnoměrnému rozložení světla nijak neoslňují.

Další speciální vlastností je přirozené bílé světlo, které OLED světla vyzařují. Směs barevných teplot z různých vrstev OLED diody vytváří mimořádně autentické bílé světlo, které poskytuje širší barevné spektrum než LED světlo a výsledkem je lepší podání barev.

OLED diody jsou dokonce ještě kompaktnější než LED – což je sama o sobě již velmi pozoruhodná vlastnost. OLED diody jsou navíc vlastně povrchy vyzařující světlo, takže nabízejí zcela nové možnosti světelných designů.

oled svítidla

Jak dlouho vydrží OLED světla?

OLED světla mají životnost až 30 000 hodin, v závislosti na značce. Na rozdíl od LED diod, které se často nedají vyměnit, lze OLED moduly od vysoce kvalitních značek, například OMLED, měnit, což znamená, že když doba jejich životnosti uplyne, nemusíte měnit celou lampu.

Zobrazit více Ukázat méně

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH