Dětská stropní svítidla

Doporučené kategorie

  Dětská stropní světla - Osvětlení je zábava

  Pokud jde o dětský pokoj, rozhodnutí o nákupu dětského stropního světla ovlivňuje více faktorů než jen barva nebo design. Ať už vybíráte nové svítidlo v oblíbené barvě svojí ratolesti nebo nahrazujete obyčejné světlo modelem, který zdobí postavička z nejnovějšího animovaného filmu, vždy je potřeba dbát na kvalitu osvětlení v pokoji vašeho dítěte.

  Proč jsou do dětského pokoje nejlepší LED žárovky?

  Halogenové žárovky se používají v mnoha tradičních svítidlech, včetně stolních lamp, vyzařují velké množství tepla a děti si o ně často popálí prsty. Kompaktní zářivky také nepřicházejí v úvahu, protože obsahují rtuť.

  Z toho vyplývá, že ideální volbou do dětského pokoje jsou LED svítidla. Stropní světla, nástěnná světla, stolní lampy – zkrátka jakýkoli zdroj světla, na který dítě dosáhne, by měl být založený na LED technologii.

  LED svítidla mají ještě další výhody:

  • Zajišťují optimální kvalitu osvětlení (více informací o výběru správné LED žárovky do pokoje vašeho dítěte naleznete níže)
  • Neobsahují rtuť
  • Jsou odolné vůči spínání, což znamená, že když si vaše dítě bude hrát s vypínačem, světlo to nijak nepoškodí
  • Šetří energii, i když je dětské stropní světlo rozsvícené po celý den a noc
  • Díky dlouhé životnosti nevyžadují častou výměnu žárovek
  stropní dětská svítidla
  stropní dětská svítidla

  Jak jasné musí být dětské stropní světlo?

  Dny, kdy se pro každou místnost počítaly watty, jsou sečteny. V případě energeticky efektivních žárovek, jako jsou LED žárovky, potřebujete namísto toho uvažovat v lumenech. Hodnota v lumenech vám podá informace o jasu žárovky, nejen o její spotřebě energie (ve wattech).

  Správnou úroveň jasu pro danou místnost zjistíte tak, že vyjdete z plochy pokoje vašeho dítěte v metrech čtverečných a vynásobíte ji 140 (lumeny). Výsledný údaj vám dá přibližnou úroveň jasu, kterou musí nové stropní svítidlo do dětského pokoje poskytovat. Tuto hodnotu můžete zvyšovat nebo snižovat podle svých osobních preferencí.

  Například průměrný dětský pokoj, ve kterém je dost místa na hraní i odpočinek, měří kolem 15 m2. Vynásobíme-li tuto hodnotu 140, dostaneme požadovanou úroveň jasu 2100 lumenů, což znamená, že budete potřebovat dětské stropní svítidlo se 3 žárovkami, pokud má jedna žárovka 700 lumenů, nebo s 5 žárovkami v případě, že má každá žárovka 400 lumenů.

  Jaký druh světla je pro děti správný?

  Pro děti je jejich pokoj obývákem a ložnicí v jednom. Zamyslete se na chvilku nad svým obývacím pokojem a ložnicí – jaký druh světla v těchto prostorách rádi používáte? Pravděpodobně útulné, teplé světlo v obývacím pokoji a neutrální světlo v ložnici.

  Protože dětská stropní svítidla poskytují celkové osvětlení místnosti, je kvalita žárovek obzvláště důležitá.

  Dvě důležité vlastnosti žárovky, které zajišťují příjemné osvětlení a krásné, zářivé barvy: barevná teplota a podání barev. Teplá bílá barevná teplota v hodnotě 2700 Kelvinů poskytuje útulné, načervenalé světlo, při kterém můžete pohodlně relaxovat. Podání barev nejméně Ra 80 zajišťuje, že nejen oblečení, ale i barevné obrázkové knížky a panenky a figurky akčních hrdinů uvidíte ve stejně sytých a živých barvách jako v obchodě.

  Děti milují barvy a milují hry – díky správnému osvětlení si budou snadno moci obojí užívat do sytosti.

  Více podrobností o barevné teplotě a podání barev naleznete v podrobnostech o výrobku u každé žárovky nebo svítidla vybaveného integrovanou LED technologií.

  stropní dětská svítidla
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.