Italské designové lampy

Kultura osvětlení s osobitým a milým charakterem

Spojují řemeslnou tradici a nejmodernější technologie. Jsou symbolem půvabných světelných kreací a nadčasových kultovních svítidel. Mluvíme o italských designových značkách, které svými elegantními a stylovými svítidly určují mezinárodní standardy. Za značkami jako Flos, Artemide a Luceplan stojí slavní designéři s mimořádnou pověstí, kteří vytvářejí po generace kultovní svítidla z exkluzivních materiálů.

Objevte designová svítidla


Působivé stojací lampy

Nadčasová klasika italského designu

V místnosti zaujímají velmi speciální místo: Stojací lampy italského designu v kombinaci s elegantními sedacími soupravami nebo příborníky dodají interiéru na exkluzivitě a výjimečnosti - s úchvatným světelným efektem!

Nakupujte italské stojací lampy
Paolo Rizzatto

Paolo Rizzatto

Pravděpodobně nejznámější design svítidel společnosti Luceplan pochází od spoluzakladatele Paola Rizzatta: rodina svítidel Costanza. Původně v bílé barvě je nyní Costanza k dispozici také v jemných pastelových odstínech a dynamických barvách. Praktický dotykový stmívač, který je dnes standardní součástí výbavy, byl v roce 1986, kdy byl vytvořen, považován za senzaci, která určovala trendy.

Závěsná svítidla s půvabem

Působivě řešené odstavné plochy

Exkluzivní oblasti interiéru je třeba inscenovat s půvabem. Například jídelní stůl, lehátko nebo komodu. Závěsná svítidla z italských designérských dílen zajišťují svým tvarem, barvou a světelným efekt vznešenosti.

Nakupujte italská závěsná svítidla
Mark Sadler

Marc Sadler

Marc Sadler, původně průmyslový designér ve sportovním průmyslu, pravidelně experimentuje s novými materiály a novými výrobními postupy. Jeho novátorsko-experimentální rukopis je dodnes jeho poznávacím znamením. Pro italskou společnost Foscarini navrhl kultovní lampy Mite, Tress a Twiggy.

Poutavá nástěnná svítidla

Italský design ve výšce očí

Nástěnná svítidla z tvůrčího pera špičkových italských designérů vytvářejí akcenty v našich obytných prostorech. Od barevných květinových vzorů až po puristické vzory a svěží kousky - vše je k dispozici podle vašeho vkusu.

Nakupujte italská nástěnná svítidla
Ernesto Gismondi

Ernesto Gismondi

Ernesto Gismondi se jako zakladatel společnosti Artemide zapsal do historie kultovních italských výrobců osvětlení. S diplomem z leteckého a raketového inženýrství v kapse se počátkem 60. let věnoval výrobě osvětlovacích systémů a spolu se Sergiem Mazzou založil společnost Artemide. Jeho nejznámější návrhy: závěsná svítidla Miconos a Nur a série svítidel Discovery.

Charismatické stolní lampy

Kultovní kousky italského designu

Stolní lampy špičkových italských značek si vydobyly čestné místo: umístěné na konferenčních stolcích, příbornících apod. okouzlujícím způsobem vnášejí do našich obytných prostor šmrnc - v přímočarém i hravém provedení.

Nakupujte italské stolní lampy
Achille und Pier Giacomo Castiglioni

Achille a Pier Giacomo Castiglioni

Achille a Pier Giacomo Castiglioniovi jsou známí jako designérská dvojice díky svým vynikajícím návrhům osvětlení pro italskou značku Flos. Jejich kreativní tvorba zahrnuje stojací lampu Toio, která upoutá pozornost jako automobilový světlomet, jenž byl přepracován k jinému účelu, a dále stolní lampu Taccia a obloukovou lampu Arco. Ta byla první svého druhu na počátku šedesátých let.

Stropní svítidla, která zaujmou

Italské světelné umění z výšky

Italští designéři prokazují, že stropní svítidla nejsou pouze výhradně funkční. Mohou to být skutečná světelná umělecká díla, která využívají tvar, barvu a materiál k optimalizaci světelného efektu.

Nakupujte italská stropní svítidla
Ross Lovegrove

Ross Lovegrove

Ross Lovegrove pro společnost Artemide navrhl již několik sérií svítidel, včetně půvabné stropní lampy Skydro, která vypadá jako sbírka stříbrných kapek. Designér ve své práci rád vychází z logiky a krásy přírody a používá organické tvary v kombinaci s inovativními technologiemi a vysoce kvalitními materiály.

Lustr jako srdce místnosti

Majestátní výtvory světla

Vrcholnou disciplínou designu svítidel z hlediska extravagance jsou lustry ve všech podobách: od organicky zakřivených lustrů se zlatými a křišťálovými ornamenty až po miniaturní čisté modely se štíhlými liniemi.

Nakupujte italské lustry

Italské prémiové značky


  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.