Art Deco

Umění a estetika hry tvarů

Okouzlující symbióza správně promyšlených geometrických tvarů: to je podstata Art Deco, která ožívá bohatými barevnými kontrasty a zlatými prvky, vysoce kvalitními materiály, jako je samet, hedvábí, sklo, ale také drahé kovy. Vše vsazeno do květinových motivů s vlnitými a ladnými tvary. Snadno řečeno, inspirace pochází ze vzdálených zemí, charakterizujících tento styl téměř exotickým nádechem. Art Deco určitě přináší do našich obytných prostor nádech extravagance - ale luxusní extravagance.

Jak vzniklo Art-Deco?

Styl Art Déco zažil svůj rozkvět v Paříži, v polovině 20. let 20. století, kde je představen jako moderní náhrada secese: díky svým abstraktním tvarům a jednoduchým liniím, použití vysoce kvalitních materiálů a exotických prvků, které ho charakterizují . Současně v Německu měl vrchol svůj styl Bauhaus, orientovaný na funkčnost.

Co je typické pro Art Deco?

Kus nábytku nebo lampa se může chlubit tím, že je typicky Art Déco, když:

  • Má ušlechtilé, elegantní a okouzlující kouzlo
  • Má geometrické tvary, jasné linie a ostré přerušení
  • Má velice nadčasový design
  • Vyznačuje se bohatými barvami a vytváří kontrasty s materiály, dokonce is vyvýšenými strukturami vložek
  • Používá chromované kovy, zlaté tóny a skleněné akcenty
  • Používá luxusní materiály, jako je samet, hedvábí a mramor

STROPNÍ SVĚTLA: DESIGN A FUNČNOST

Luxusní stropní světla Art Deco rozptylují teplé světlo bez oslnění a investují naše vnitřní prostory do kouzla. Zlato, i v kombinaci s černou, by v těchto stropních svítidlech nemělo chybět. Jejich eklektický styl je vhodný pro nábytek se silně individuálním nádechem.

Stropní světla Art Deco

STROPNÍ SVĚTLA: LUXUS A ELEGANCE

Sametově černé povrchy bohaté na zlaté a mosazné detaily: nástěnná světla mohou být dokonalým příkladem stylu Art Deco. Se svými půvabnými geometrickými tvary jsou nástěnné lampy ve stylu Art Deco vlnou luxusu, která napadne jakýkoli dekor.

Stropní světla Art Deco

STOJACÍ LAMPY: STYL A GRÁCIE

Pocta geometrickým tvarům ve tvaru materiálů, jako je sklo a kov, obohacená o dávku půvabu: styl Art Déco dobývá území těmito nádhernými podlahovými lampami, které dominují na veletrzích a poskytují pohodlí nejkrásnějším pokojům v domě!

Stojací lampy Art Deco

STOLNÍ SVÍTIDLA: SVĚTOVÝ STYL 20. LET

Před sto lety byla hnací silou designu umělecká intuice a lampy, které vycházejí z jejich inspirace, jsou dodnes elegantními kusy designu, které lze stále najít a zdobit a osvětlovat rohy domu, jako je například lampový stůl, zdobené jasnými liniemi a bohatými barvami.

Stojací lampy Art Deco

LUSTRY: EXKLUZIVNÍ DESIGN

Žádná lampa není tak pompézní jako klasický lustr. Díky geometrickým liniím a extravagantním detailům je Art Deco proměňuje ve skutečné klenoty, perly světelného designu, které zdobí místnost zaplavením záblesku jiskřivého světla.

Lustry ve stylu Art Deco

ZÁVĚSNÁ SVÍTIDLA: ELEGANCE U VÁS DOMA

Nad jídelním stole, nad pohovkou, ale také ve středu místnosti: nic jako závěsné lampy nezvýrazňuje naše prostory, téměř jako by byly v centru pozornosti. A s milostí závěsných lamp nic nedělá: ti v Art Déco zaručují především pohled jako málokdo. A nebuďte překvapeni, pokud by lampa měla ukrást show a stát se tématem rozhovorů mezi nadšenci interiérů: koneckonců, je hvězdou místnosti!

Závěsné lampy Art Deco
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.