Inspirováno horským panoramatem Osvětlení chat na horách a v údolí

Daleko od všech starostí: Chata na horách je pro mnoho lidí symbolem svobody a individuality. Se správným osvětlením se právě takovým místem může stát. I ti, kteří nemají vlastní horskou chatu, se mohou nechat inspirovat čerstvým vzduchem a horskými panoramaty a vycházet z nich při zařizování svého obydlí, včetně designu svítidel. Každý den tak můžeme okusit horskou atmosféru!

Interiér ve stylu chaty Snění o vlastní horské chatě

Relaxujte ve stylu útulné horské chaty! Styl horské chaty si můžete vychutnat v každém interiéru - s přírodními materiály, útulnou atmosférou a příjemným osvětlením. Venkovní svítidla nás přivítají, zatímco harmonicky navržená vnitřní svítidla nás zvou, abychom se zdrželi uvnitř.

Relaxace s výhledem na hory Venkovní osvětlení u horské chaty

Usadit se na terase nebo balkoně a nechat den zakončit výhledem na horské panorama - právě zde přicházejí ke slovu atmosférická venkovní svítidla, která nám umožňují relaxovat při příjemném světle. Kromě toho jsou venkovní svítidla důležitá pro orientaci v okolí chaty. Zejména na horách je velmi důležité bezpečné venkovní osvětlení v celé oblasti.


Kai
Kai

Odborník na osvětlení ve společnosti Světla24

ODBORNÝ TIP

Provozovatelé horských chat často využívají fotovoltaické systémy k pokrytí svých potřeb elektrické energie. Solární energii lze využít také přímo pro osvětlení: Vysoce výkonná solární svítidla dnes dokáží uchovávat energii po dobu několika dní. I za špatných povětrnostních podmínek je vždy zaručeno dobré osvětlení.

Útulnost horské chaty Perfektně vyladěné vnitřní osvětlení v horské chatě

Uvnitř horské chaty jsou důležité podobné světelné vlastnosti jako v běžném obytném prostoru. Patří mezi ně:

  • Ambientní osvětlení vyplňující místnost s teplou bílou barvou světla <3 300 Kelvinů, které dodává atmosféře chaty dvojnásobnou útulnost.

  • Dobré osvětlení prostoru, např. pomocí stojacích nebo závěsných lamp v harmonickém designu, které podtrhují rustikální atmosféru chaty.

  • Ambientní osvětlení, např. přenosné svítidlo nebo lucerna, kterou si můžete za hezkého večera přenést na terasu.

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2024 Lampenwelt GmbH