LED světelné pásky

Doporučené kategorie

  LED pásky – nutnost pro všechny kreativní kutily

  Milujete vytváření dekorací a nejrůznějších efektů? V tom případě vám doma rozhodně nesmí chybět LED pásky! LED pásky jsou plastové pásky s malými diodami, které jasně září a mohou měnit barvu. Hlavní výhodou LED páskových světel je, že jsou flexibilní a snadno se přizpůsobí tak, aby je bylo možné nainstalovat kolem různých objektů, ať už kulatých nebo hranatých.

  K čemu jsou vhodné LED pásky?

  LED pásky lze použít všude v domě a na zahradě. Jejich hlavní funkcí je vytvoření příjemné atmosféry, stejně tak mohou však být i funkční – například v kuchyni, coby alternativa světel pod skříňkami.

  Přehled typů použití:

  • náladové osvětlení pozadí pro televizní obrazovky
  • nepřímé osvětlení nábytku
  • na zábradlí balkonů a teras
  • na odpočívadlech doma i na zahradě
  • v komerčním sektoru pro neonové nápisy, například k osvětlení velkých písmen
  • na noteboocích nebo v autě – dokonce existují i modely s USB portem
  led pasky schody
  led pasky
  led pasky do auta

  Upozorňujeme: Pokud budete LED pásky používat venku – anebo také v koupelně či kuchyni – budou muset mít odpovídající IP kód. IP44 je vhodný pro venkovní použití a znamená, že výrobek je chráněn proti průniku cizích těles větších než jeden milimetr a proti stříkající vodě.

  Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
  0Žádná ochrana
  1Pevná tělesa ≥ 50 mm
  2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
  3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
  4Pevná tělesa ≥ 1 mm
  5Ochrana před prachem
  6Plná prachotěsnost
  Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
  0Žádná ochrana
  1Svisle kapající voda
  2Šikmo kapající voda
  3Vodní tříšť
  4Stříkající voda
  5Tryskající voda
  6Silně tryskající voda
  7Krátkodobé ponoření
  8Trvalé ponoření

  Jak se LED pásky připojují a zabezpečují?

  LED pásky mají zpravidla zezadu proužek lepidla. Ten lze snadno nalepit na všechny typy hladkých, čistých a suchých povrchů. Nejvhodnější jsou hladké povrchy ze skla, ale obklady a kov jsou také vhodné. LED pásky jsou napájeny elektrickým adaptérem, který jednoduše zapojíte do nejbližší zásuvky a pak budete překvapeni tím, co vám toto světlo může nabídnout!

  V jaké délce se LED pásky prodávají?

  Většina LED pásek má délku 1 až 5 metrů. Přesnou délku v centimetrech snadno najdete v podrobnostech o výrobku v našem e-shopu. Není 5 metrů dost? Vyberte si tedy model, který je rozšiřitelný. Naši odborní poradci vám rádi pomohou. Kontaktní informace naleznete níže. 

  Je možné LED pásky řezat a spojovat?

  Pro fanoušky ručních prací máme skvělou zprávu: ano. Pamatujte však, že nůžky lze na pásky používat jen tam, kde je to výslovně vyznačeno. To je uvedeno na obalu i v textu o výrobku v našem e-shopu.

  Tip: Pokud lze LED pásky zkracovat, na pásku jsou vyobrazeny malé symboly nůžek, které označují místo stříhání.

  led pasky
  led pasky

  Kteří značkoví výrobci vyrábějí LED pásky?

  Máte už jasnou představu o tom, kde chcete LED pásky použít a máte také představu o značkovém výrobku, například Philips Hue? Pokud chcete zjistit, kteří výrobci tyto univerzální LED pásky nabízejí, vyberte filtr „výrobce“ a pusťte se do prohlížení. 

  Objevte například náš výběr Philips Hue LightStrips.

  Jsou LED pásky stmívatelné?

  V závislosti na výrobku lze LED pásky stmívat pomocí dálkového ovládání nebo aplikace pro chytré telefony. Tuto informaci najdete ve specifikaci výrobku.

  Je možná změna barvy?

  Rádi si hrajete s různými barvami a nastavujete světlo tak, aby odpovídalo vaší náladě? V tom případě jsou pro vás ideální LED pásky s vícebarevnou funkcí! Když se podíváte na přehled této kategorie, zjistíte, které světelné pásky v našem e-shopu touto funkcí disponují. Hledejte ikonu vícebarevného kroužku.

  Tip: Existují modely, které sice nemění barvu, ale mohou měnit barevnou teplotu od teplé bílé po barvu denního světla. Tuto informaci samozřejmě naleznete v podrobnostech o výrobku. Alternativně můžete hledat ikonu modrého a žlutého kroužku.

  Existují modely na baterie?

  Líbí se vám nápad opatřit nábytek a schody LED pásky, ale už ne tolik myšlenka na spleť kabelů, která by k tomu patřila? V tom případě pro vás máme dobré zprávy. Nabízíme i LED světelné pásky na baterie, což znamená, že tyto pásky jsou mobilní a lze je přemisťovat po domě. To, zda je LED páska napájena baterií, najdete v popisu výrobku.  

  Jak se LED pásky ovládají?

  Zde je opět mnoho možností. V závislosti na svých osobních preferencích můžete vybírat mezi:

  • modely, které se ovládají dálkovým ovladačem
  • modely, které se ovládají aplikací pro chytré telefony a které lze integrovat do systému osvětlení smart home
  • modely, které se nastavují pomocí ovládacího panelu na vlastní pásce
  rgb led pasky
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.