LED venkovní nástěnná svítidla

Doporučené kategorie

  Venkovní LED světla na fasádu – čekají nás světlé zítřky

  Venkovní světla LED na fasádu jsou velmi užitečná: jsou ekonomičtější, ekologičtější a déle vydrží

  nástěnná svítidla led

  Možná už jste se dovtípili, že jsme velkými fanoušky LED technologie osvětlení. Pokud hledáte venkovní osvětlení, doporučujeme vám rozhodnout se pro LED svítidla.

  Osvětlení na fasádu je dobrý nápad, ať už v provedení LED nebo běžném halogenovém. Proč? Protože vnese světlo kolem domu, na cestičky a podobně, a váš pozemek tak bude bezpečnější. Zvyšuje rovněž bezpečnost, protože odrazuje lupiče, a profitovat z něj bude i vzhled vaší nemovitosti.

  Proč tedy zvolit LED venkovní světlo na fasádu namísto „normálního“ světla? Začněme tím, že LED svítidla jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože ve výrobní fázi nevyžadují použití rtuti (na rozdíl od zářivek a svítidel CFL). Jejich provoz je ekonomičtější (potřebují asi o 90 % méně energie než staré žárovky) a to vám každý měsíc ušetří peníze; ekologický aspekt se projevuje i v provozu, protože menší spotřeba energie znamená, že je jí třeba méně vyrábět. V neposlední řadě vydrží LED žárovky asi 20 000 hodin používání, což odpovídá 10–15 letům.

  Jste přesvědčeni? Měli byste být.

  Pokud máte otázku, my máme odpověď. Podívejte se na nejčastěji kladené otázky v textu níže – najdete tam všechny informace o našich úžasných LED venkovních světlech na fasádu. A pokud tady odpověď nenajdete, stačí kontaktovat jednoho z našich poradců zde.

  Proč je dobré zvolit LED venkovní světlo na fasádu namísto starého typu svítidla?

  Protože LED svítidla jsou mnohem praktičtější:

  • Vydrží mnohem déle, asi 20 000 hodin používání (což odpovídá 10–15 letům)
  • Díky této životnosti jsou bezpečnější, protože nemusíte čas od času chodit ven a vyměňovat žárovku
  • Jsou opravdu efektivní, protože využívají až o 90 % méně elektřiny
  • LED žárovky mají větší výběr co do barvy světla
  • Jsou šetrnější k životnímu prostředí, protože nepoužívají rtuť (na rozdíl od zářivek nebo žárovek CFL)
  • Rovněž je na rozdíl od žárovek CFL můžete rozsvěcet a zhasínat, kolikrát chcete, a nepoškodíte přitom žárovku
  • Když je rozsvítíte, nepotřebují žádný čas na zahřátí – ihned se rozsvítí jasným světlem
  nástěnná svítidla led

  Jsou LED venkovní světla na fasádu odolná vůči povětrnostním vlivům?

  Ano, ale ne všechna stejně. Venkovní svítidla jsou klasifikována podle kódu stupně krytí (Ingress Protection, IP), který určuje, kolik ochrany proti povětrnostním vlivům dané svítidlo má.

  IP kód svítidla, které vás zajímá, najdete ve specifikacích na stránce výrobku pro dané svítidlo. Je to dvouciferné číslo: První číslice udává, jak velkou ochranu na stupnici 0–6 má svítidlo proti vniknutí cizích těles. Druhá číslice pak udává stupeň ochrany proti vniknutí kapalin na stupnici 0–8. Venkovní svítidla zde musí mít minimálně číslo čtyři. Zde je přesná stupnice pro ochranu proti vniknutí kapalin v souladu s IEC 60529:

  • Stupeň 1 – Ochrana proti kapající vodě
  • Stupeň 2 – Ochrana proti kapající vodě pod úhlem 15°
  • Stupeň 3 – Ochrana proti vodní tříšti
  • Stupeň 4 – Ochrana proti stříkající vodě
  • Stupeň 5 – Ochrana proti tryskající vodě
  • Stupeň 6 – Ochrana proti intenzivně tryskající vodě
  • Stupeň 7 – Ochrana proti dočasnému ponoření, hloubka do 1 m
  • Stupeň 8 – Ochrana proti trvalému ponoření, hloubka 1 m a více
  nástěnná svítidla led

  Jsou tato svítidla chráněna proti mořské vodě?

  Pokud bydlíte blízko slané vody, musíte být trochu opatrní – doporučujeme, abyste se vyhnuli používání hliníkových nebo ocelových materiálů, které mohou na slaném vzduchu korodovat a rezavět. Hledejte svítidla, která jsou vyrobena z polymethylmetakrylátu (PMMA), vysoce odolných plastů nebo mosazi, a podívejte se do technických specifikací vašeho vybraného svítidla, abyste se ujistili, že je v nich uvedeno „Odolné proti korozi = ANO“.

  Jak se LED venkovní světla na fasádu instalují?

  Zavolejte elektrikáře. Nebo, pokud jste zruční, co se týče domácího kutění a elektroinstalace, můžete postupovat podle podrobného návodu krok za krokem, který dodáváme ke každému svítidlu (instalace je opravdu celkem snadná).

  Jaká je správná výška pro venkovní světlo na fasádu?

  To záleží jen na vás (jenom zvolte výšku, ve které vás světlo nebude oslepovat). Pokud má vaše svítidlo pohybový senzor, najdete doporučenou výšku v manuálu.

  Kde seženu náhradní sklo?

  Kontaktujte výrobce – podrobnosti najdete v manuálu nebo v technických specifikacích na stránce výrobku na našem webu. Pokud si nejste jistí, kontaktujte jednoho z našich pracovníků zákaznické služby zde a on s vámi záležitost vyřeší.

  Mají tato svítidla senzory pohybu?

  Některé ano, některé ne. Pokud používáte pole pro filtr v sekci vyhledávání výše, zaškrtněte „vč. senzoru pohybu“ a uvidíte všechna naše LED venkovní svítidla, která mají integrované senzory pohybu a stmívání.

  Dát těmto typům svítidel přednost před běžnými je vlastně celkem dobrý nápad – nejen že jsou užitečná, ale budete se díky nim cítit bezpečně. Světla se rozsvítí, kdykoli je potřeba (například když vejdete do branky), a aktivuje je jakýkoli pohyb – a to může být také docela uklidňující. A protože se rozsvěcí pouze, pokud jsou aktivována, šetří energii.

  Jsou LED žárovky k dostání v různých barvách?

  Rozhodně ano a barvy světla mohou svítidlo úplně proměnit. Jak to funguje:

  • Univerzální bílá / chladná / namodralá / barva denního světla je barva, která vás probudí a umožní vašemu tělu, aby se jemně a přirozeně probralo – stejně, jako by tomu bylo pod vlivem přírodního denního světla. Technicky mají tyto žárovky minimální teplotu 6500 Kelvinů
  • Zlatavé / teplé světlo je barva, která vás uvolní a napomůže přirozenému nástupu spánku, ačkoli teplá světla mohou být i jasná. Nejlepších výsledků se dosáhne s barvou světla kolem 2700 Kelvinů nebo méně

  Použijte pole filtru v sekci vyhledávání výše a vyberte „Barva světla“, kde najdete svítidla s teplou bílou, univerzálním světlem, denním světlem a další.

  V jakých stylech jsou tato svítidla k dostání?

  Naše LED venkovní světla na fasádu jsou k dostání v nejrůznějších stylech. Stačí nastavit filtr v sekci vyhledávání výše a můžete si nechat zobrazit světla starožitná, venkovská, rustikální, designová, hotelová, do restaurací, industriální, námořnická, středomořská, moderní, kancelářská, skandinávská, do obchodů a ve vintage stylu.

  nástěnná svítidla led
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.