Nástěnná svítidla pochodeň

Elektrické svícny

Vypravte se na cestu časem – ze středověku do současnosti

Obohaťte svůj domov o trochu středověké romantiky. Pověste si na stěnu výkonné elektrické svícny, které jsou krásné na pohled a dodají každému prostoru neopakovatelnou atmosféru. V tomto návodu vám mimo jiné poradíme, jak kombinovat atraktivní retro styl s nejmodernějšími technologiemi.

Jaké jsou typy elektrických svícnů?

Přestože se nástěnné louče používají už od pradávna, v průběhu času se proměnily z čistě užitkového předmětu poskytujícího světlo a teplo v moderní bytový doplněk.

Rustikální elektrické svícny jsou obvykle ze železa, často zdobeného patinou. Zatímco některé jsou masivní a spíše jednoduché, jiné zase oplývají množstvím zdobných detailů. Existují samozřejmě i nástěnné svícny v tradičnějším venkovském stylu. Máte-li rádi spíše moderní design, k dostání jsou i pochromované nástěnné louče se spoustou skleněných prvků. Tak jaký styl upřednostňujete vy?

Pochoden nastenne svitidlo
Pochoden nastenne svitidlo
Pochoden nastenne svitidlo
Pochoden nastenne svitidlo

Jak se nástěnné svícny používají?

Nebojte se, opravdu nebudete muset svícny zapalovat sirkami nebo dokonce křesadlem jako kdysi. Moderní elektrické louče jsou bezpečné a jednoduché na použití. Mají normální vypínač jako každé jiné elektrické svítidlo, takže je zvládne rozsvítit a zhasnout i malé dítě.

Seženu elektrické svícny s LED žárovkami?

Samozřejmě. Navíc si můžete vybrat z několika možností.

Pokud se vám líbí rustikální lampa ve středověkém stylu, doporučujeme do ní LED svíčkovou žárovku. Je úsporná a zároveň vydává příjemné světlo (rozhodně zvolte teplý odstín bílé). Existují i chytré LED svíčky, které navíc umí i různé efekty – mohou třeba poblikávat, čímž je iluze skutečného plamene téměř dokonalá.

Také si můžete pořídit nástěnnou elektrickou louč, kde jsou LEDky už zabudované. Podobné svícny mají většinou úzký nadčasový design a spíše než v rustikálním prostředí vyniknou v moderních domácnostech. 

Pochoden nastenne svitidlo

Chcete co nejautentičtější elektrický svícen jako ze středověku?

Máte zájem o elektrický svícen, který co nejvíce připomíná skutečné lampy z dávných časů? Svícen kombinující dřevo a kov, jehož žárovka mihotavě poblikává, čímž navozuje atmosféru starého patricijského domu? Pak zvolte lampu ve starobylém designu, kde se kovové tělo snoubí s ušlechtilým dřevem, a to vše završuje stínítko z matného skla.

Pokud jde o žárovku, doporučujeme chytrou LEDku, u níž si můžete navolit blikající efekt. Vytvoříte si tak autentickou atmosféru, aniž byste spustili požární alarm.

Pochoden nastenne svitidlo

Potřebujete poradit s výběrem elektrického svícnu? Neváhejte se obrátit na náš tým expertů. Můžete buď volat na číslo +420 228 888 280nebo vyplnit náš kontaktní formulář zde na stránkách.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.