Osvětlení obrazů

Doporučené kategorie

  Osvětlení obrazů – přitáhněte pozornost ke krásným vzpomínkám

  Den strávený s rodinou u moře, první školní den vaší ratolesti nebo váš svatební den. To všechno jsou chvíle, které si chcete zapamatovat napořád, a lampy nad obraz důležitost těchto snímků dokonale podtrhnou.

  Jak se instalují lampy nad obraz?

  Obecně by se dalo říci, že osvětlení obrazů se instaluje stejně jako běžné nástropní nebo nástěnné svítidlo. Prvním krokem by vždycky mělo být vytáhnutí pojistky, aby byla zajištěna vaše bezpečnost. Poté povolíte šrouby na koncovce svítidla a můžete propojit kabely. Pak pověste obraz na stěnu pomocí vhodných šroubů a vložte pojistku zpět. Pokud si dostatečně nevěříte na to, abyste osvětlení obrazu instalovali sami, požádejte o pomoc elektrikáře.

  Naši odborní poradci vám rádi pomohou s jakýmkoli vaším dotazem ohledně instalace. Jejich kontaktní informace naleznete níže.

  Tip: Abyste zajistili perfektní prezentaci vašeho obrazu, umístěte svítidlo několik centimetrů nad prostředek vaší fotografie nebo malby. U větších obrazů může být nutné nainstalovat nad obraz více lamp. Pamatujte: Pokud je obraz pod sklem, mělo by toto sklo mít antireflexní úpravu, aby se zabránilo nechtěným odrazům, když osvětlení rozsvítíte.

  osvětlení obrazů
  osvětlení obrazů

  Jaká technologie osvětlení se zde používá?

  Ve většině případů mají svítidla LED žárovky. Je to proto, že LED zdroje nabízejí mnoho výhod, například kompaktní design. Svítidla tak mohou být tenká a decentní a pozornost zůstává upřena na objekt, který osvětlují.

  Přehled výhod LED technologie:

  • LED žárovky spotřebují o 80–90 % méně energie než tradiční žárovky
  • Vydrží 50krát déle než tradiční žárovky
  • Jsou velmi odolné – není v nich žádné vlákno, které se může přepálit
  • Ihned po zapnutí se rozsvítí se 100% jasem
  • Vydrží až 50 000 hodin

  Z jakých materiálů se lampy nad obraz vyrábějí?

  Vhodné jsou různé materiály, závisí na konkrétní fotografii nebo stylu uměleckého díla. Pomocí filtru „Materiál“ zjistíte, jaké nejrůznější materiály jsou dostupné. Najde se tu něco pro každého – od mosazi a hliníku, přes bambus a sklo, až po nerezovou ocel a plast. Pokud máte dotazy ohledně materiálů, jednoduše kontaktujte naše odborné poradce.

  V jakých barvách jsou lampy nad obraz dostupné?

  Dáváte přednost sladěné barvě nebo výraznému kontrastu? Volba je na vás. Jednoduše použijte filtr „Barva“ v e-shopu. Můžete si vybrat například z černé, bílé a šedé nebo z chromového, bronzového a dřevěného provedení. 

  V jakých stylech jsou lampy nad obraz dostupné?

  Cílem osvětlení nad obraz je nechat zazářit vaše umělecké kousky. Proto je styl těchto svítidel spíše strohý. Nečekejte zde moc neobvyklých designů – jsou spíše výjimkou než pravidlem. Abyste zjistili, který vzhled se vám bude nejvíce líbit, jednoduše vyberte filtr „Styl“ a prohlédněte si kategorie antik, designové a moderní

  Jaké speciální funkce jsou pro osvětlení obrazů k dispozici?

  Chcete víc než jen nasvítit obraz? Některé modely mají doplňující funkce:

  • Stmívatelné
   Podívejte se na podrobnosti o výrobku, kde zjistíte, zda má svítidlo funkci stmívání. Nastavitelná úroveň jasu je skvělým způsobem, jak dosáhnout ideálního osvětlení.
  • Bezdrátové
   Není to obvyklé, ale existují i lampy nad obraz s napájením baterií. Přečtěte si popis výrobku, kde zjistíte více.
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.