Osvětlení směrem nahoru

Doporučené kategorie

  Proč je LED svítidlo se světlem směrem nahoru jedinou volbou pro moderní obývací pokoj

  Tam, kde jsou zásadními faktory odolnost a energetická efektivita, nemohou klasické halogenové lampy se světlem ke stropu prostě soupeřit s LED svítidly se světlem ke stropu. LED lampy se světlem ke stropu se rozvinuly natolik, že běžné žárovky s nimi nejsou schopny držet krok. To zahrnuje takový rozvoj, jako jsou varianty smart home, které umožňují ovládat přes chytrý telefon nebo hlasové ovládání různé funkce světla, například měnit barvu nebo naprogramovat rozvrh osvětlení.

  Jaké jsou výhody LED technologie oproti halogenové?

  Po dlouhou doby byly halogenové žárovky dobrým zdrojem světla. Jejich vysoký světelný výkon se 100% brilantností barev se velmi dobře hodil do obytných prostor ušetří o 60 % více energie ve srovnání s halogenovými žárovkami, což vám uspoří peníze

  • jsou zcela bezúdržbové, s životností až 50 000 hodin
  • dosahují lepšího jasu (v lumenech) s využitím menšího množství energie
  • umí poskytovat různou barevnou teplotu, včetně „teplého“ světla s barvou světla kolem 3000 Kelvinů
  • umožní vám individuálně nastavovat své osvětlení, pokud je začleníte do systému smart home

  Jsou LED žárovky v lampách se světlem ke stropu vyměnitelné?

  Většina našich LED lamp se světlem ke stropu má pevné LED desky. Díky jejich dlouhé životnosti však LED žárovky v těchto produktech nikdy nebudete muset vyměňovat. Pokud je budete používat 4 hodiny denně, mohou vydržet až 30 let nebo i déle. Pravděpodobně si koupíte nové svítidlo dlouho předtím, než integrované LED žárovky přestanou fungovat.

  Na naší webové stránce také v kategorii „LED lampy se světlem namířeným nahoru“ najdete „klasické“ lampy se světlem ke stropu s objímkami, které dodáváme společně s LED žárovkami. Například s kvalitními LED žárovkami Easydim s objímkami E27. Tyto žárovky samozřejmě můžete vyměňovat.

  Informace o tom, zda jsou žárovky vyměnitelné, najdete na energetickém štítku lampy se světlem ke stropu. Věta „LED žárovky v tomto svítidle nelze vyměňovat“ signalizuje, že výrobek zahrnuje permanentně nainstalované LED žárovky, které není nutno vyměňovat.

  svetla smerem nahoru

  Kolik lumenů vygeneruje dobrá LED lampa se světlem ke stropu?

  Dobrým standardem je: 800 lumenů pro lampu se světlem namířeným nahoru a dalších 400 lumenů pro integrovanou čtecí lampičku.

  LED lampa se světlem namířeným ke stropu s 800 lumeny má spotřebu energie asi 9 wattů, dalších 5 wattů připočtěme pro 400lumenovou čtecí lampičku. Pro srovnání, tradiční žárovka by pro tento světelný výkon potřebovala 100 wattů – tedy opravdu velká výhoda co do úspory energie.

  Vysoce kvalitní LED lampy se světlem ke stropu někdy generují dokonce ještě více lumenů. Jas těchto svítidel lze obvykle nastavovat s pomocí integrovaného stmívače, takže můžete mít to správné osvětlení pro každou situaci – ať už si zrovna budete chtít číst nebo si zdřímnout.

  Mají LED lampy se světlem nahoru čtecí lampičky?

  Ano, mnoho z nich je má. Čtecí lampičky jsou už dlouho považovány za důležité, pokud jde o pohodlí a praktičnost v obytném prostoru. Lampy se světlem ke stropu poskytují skvělou kombinaci nepřímého světla, které zajišťuje hlava lampy ve tvaru mušle a přímého světla, o které se postará lampička na čtení. Hlava lampy zajistí celkové osvětlení místnosti, protože paprsek, který září nahoru na strop, se odráží zpět do místnosti a vytváří světlo bez oslnění. Lampička na čtení zase poskytuje správné množství cíleně namířeného světla pro úkoly, které vyžadují koncentraci, jako je čtení novin nebo háčkování.

  Jsou LED lampy se světlem ke stropu stmívatelné?

  Nemůžete žít bez jednoho z těch praktických tlačítek na nastavování jasu na stojanu svého svítidla? Chcete mít možnost nastavovat lampu se světlem ke stropu a čtecí lampičku odděleně? Nedivíme se vám – každé svítidlo se světlem namířeným nahoru by mělo mít tyto praktické funkce.

  Až budete pročítat podrobnosti o výrobku na naší webové stránce, jednoduše hledejte slova „Stmívač: zahrnutý“. Pokud je tam uvedeno toto, lze LED lampu se světlem namířeným nahoru snadno stmívat bez nutnosti nákupu dalších doplňků.

  Je však třeba poznamenat, že LED technologie osvětlení funguje a stmívá se trochu jinak než klasické halogenové žárovky. Ne všechny naše výrobky proto mají stmívač nebo jsou stmívatelné (ani s externími stmívači).  Pokud máte pochybnosti, požádejte o radu jednoho z našich odborníků. Naše kontaktní informace naleznete níže.

  svetla smerem nahoru

  Lze měnit barvu světla?

  S technologií osvětlení, která je dnes dostupná, je možné hodně – například plynulé změny barvy od červené, přes zelenou až po modrou, nebo od útulné teplé bílé po chladnou bílou. Pro LED lampy se světlem nahoru jsou však tyto typy změn spíše speciální funkcí než standardem.

  Tip pro ty, kdo chtějí od svého svítidla více: všichni přední výrobci osvětlení smart home mají ve svém sortimentu i chytré LED lampy se světlem ke stropu. Příkladem je třeba ZigBee controllable Q Smart Home Lights by Paul Neuhaus. Integrované žárovky lze snadno ovládat s využitím chytrého telefonu a nabízejí bezpočet funkcí, od změny barvy po programovatelné rozvrhy osvětlení.

  Výrobky jako tyto najdete v kategorii osvětlení smart home.

  Mají LED lampy se světlem nahoru nastavitelnou výšku?

  LED lampy se světlem ke stropu mívají zpravidla pevnou výšku. Zohledněte tedy výšku uvedenou v podrobnostech o výrobku na naší webové stránce a vyberte si správný výrobek vzhledem k velikosti své místnosti. Lampička na čtení je však na většině lamp se světlem ke stropu nastavitelná. Lze ji kdykoli nastavit do požadované polohy s pomocí flexibilního ramene. Nebudete tak už muset natáčet noviny všemi směry, ale jednoduše přizpůsobíte světlo.

  A upřímně – o tom pohodlí a praktičnost osvětlení je.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.