Průmyslová zářivková svítidla

Doporučené kategorie

  Světla do vlhkých místností

  Nekompromisní funkčnost pro vlhké prostory

  Jasně vymezený úkol světla do vlhkých místností: voděodolné osvětlení např. do prádelny. V závislosti na stupni krytí a vlastnostech tělesa jsou světla do vlhkých místností velmi odolná a robustní. Díky tomu jsou zajímavá nejen pro použití v soukromé, ale i v komerční sféře.

  prádelna svítidla

  Jakou zvláštní ochranu mají světla do vlhkých místností?

  Světla do vlhkých místností, sklepní svítidla či voděodolná svítidla jsou vaničková svítidla, která mají vaničku z plastu, jež obklopuje a chrání svítidlo a objímku.

  Většinou se používají světla do vlhkých místností se stupněm krytí nejméně IP 65, tedy prachotěsná a chráněná proti tryskající vodě. Pro těleso těchto vaničkových svítidel se používají různé druhy plastu, které se liší stupněm tvrdosti, a tím i odolností proti nárazu.

  Pro prádelnu je tak třeba nižší odolnost proti nárazu, ale pravděpodobně vyšší odolnost proti vlhkosti. Na krytém parkovišti se zpravidla používají verze odolné proti vandalům. V továrních halách se používají i vaničková svítidla s ochranou proti výbuchu.

  Jakou technologii osvětlení světla do vlhkých místností využívají?

  V souladu s podlouhlým tvarem svítidel do vlhkých prostor se používaly a ještě dnes používají zářivky. Pravou alternativou je však LED technologie: buď jako náhrada běžné výbojky nebo jako pevně integrovaná LED deska.

  LED technologie osvětlení má vyšší světelnou účinnost, tj. vyrobí větší jas s menší spotřebou energie. LED světla do vlhkých místností tak šetří energii i náklady. Kromě toho se ihned rozzáří 100% jasem – a to je pro mnoho uživatelů velká výhoda oproti klasickým, blikajícím startérům.

  svítidla do sklepa
  svítidla do garáže

  Jak se světla do vlhkých místností montují?

  Světla do vlhkých místností jsou k dostání v různých velikostech, např. 60, 120, 150 nebo 180 cm. Kromě modelů k montáži na strop nebo střechu existují i takové, které se upevňují jako závěsné světlo.

  Zatímco použití v komerční sféře obvykle předchází přesné plánování osvětlení, v soukromé sféře např. do prádelny nebo hobby dílny, si uživatel většinou zvolí vhodnou velikost a odbornou instalací pověří elektrikáře.

  Co je to pásmové osvětlení?

  Pásmové osvětlení je speciální forma vaničkových svítidel. Nabízí možnost rovnoměrného osvětlení libovolně dlouhé plochy. K tomu mají pásmová svítidla pohodlné zástrčné spoje, pomocí nichž se jednotlivá svítidla napojí jedno na druhé jako světelný pás.

  led
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.