Rustikální závěsná světla

Doporučené kategorie

  Rustikální lustr – klasický doplněk moderního interiéru ve venkovském stylu

  Dřevěné a kovové prvky, detaily z bílé keramiky, trámy, podlahy z prken a krby – to všechno jsou charakteristické rysy rustikálního venkovského stylu nebo také atmosféry v útulném cottage stylu. Domov domovem však dělá osvětlení a nic nevypadá ve kterékoli místnosti v domě lépe než rustikální závěsné svítidlo.

  Čím se vyznačuje interiér v cottage stylu?

  Dřevo, dřevo a zase dřevo. Se dřevem se prostě u cottage stylu nikdy nespletete. Ale nezapomeňme také na kovové prvky, akcenty ze zdobného skla a jemné detaily z keramiky. Cottage styl je rustikálnější příbuzný moderního stylu hygge a nemá daleko k vintage stylu a jeho půvabné atmosféře „shabby chic“ – všechny tyto styly se opírají o osvědčené prvky, které se tu však využívají moderním způsobem

  rustikální lustry

  Existují závěsná svítidla v cottage stylu s nastavitelnou výškou?

  Představte si rustikální lustr zavěšený nad jídelním stolem z masivního dřeva. Pokud je to pro vás zhmotnění elegance, máte štěstí. Ale je tu ještě něco lepšího! Jednoduše zvolte model s nastavitelnou výškou – a budete mít maximální flexibilitu. Vyberte filtr „S nastavitelnou výškou“ a prohlédněte si všechny modely s touto funkcí. Pokud máte další otázky, naši odborníci vám rádi pomohou – jednoduše je kontaktujte se využitím kontaktních informací níže.

  Jak vysoko nad stolem by měly být lustry zavěšené?

  Když zavěsíte lustr moc nízko, nebude to vypadat dobře, navíc pořádně neuvidíte, kdo sedí naproti vám, a také se můžete udeřit do hlavy, až si budete sedat. Doporučujeme vám zavěsit lustr asi 80–100 cm nad desku stolu. Skvělé je, že výšku můžete podle momentální situace vždy upravit!

  Hodí se lustry v cottage stylu do kuchyně?

  Určitě. Představte si velkou kuchyň s jídelnou a útulným jídelním stolem, takovou, jakou byste čekali ve venkovském domě – ta si prostě žádá lustr v cottage stylu. Rustikální závěsná svítidla se hodí i do malých kuchyní a nad menší jídelní stoly. Zkuste si je představit zavěšená nad kuchyňskou linkou nebo uprostřed místnosti

  rustikální lustry
  rustikální lustry

  Jaké materiály se na lustry v cottage stylu používají?

  Dřevo, měď, mosaz, železo – a tím seznam nekončí. Při myšlence na domov ve venkovském stylu nás napadne i keramika a sklo. Použijte filtr „Materiál“, zjistěte, jaké materiály jsou pro tento styl závěsných svítidel typické, a zaškrtněte políčka, která vyhovují vašemu osobnímu vkusu.

  Lze pro doplnění venkovského stylu použít LED žárovky retrofit?

  Ano, lze. Velké, rustikální lustry v interiéru zařízeném ve venkovském stylu jsou sice zdánlivě jako stvořené pro staré dobré žárovky, ale stejného účinku lze dosáhnout i s využitím LED technologie. Pro běžné objímky existují moderní LED žárovky ve stylu tradiční žárovky s kompatibilní objímkou. Jsou známé jako žárovky retrofit.
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.