Svítidla pro 3fázový kolejnicový systém

Doporučené kategorie

  Třífázové kolejnicové světlo

  Vaše osvětlení na správné koleji

  Má vaše celkové světlo problémy s osvětlením větších prostor u vás doma nebo ve firmě?

  Pokud ano, zkuste zvážit přisazenou 3fázovou kolejnici.

  Ať už je vašeho místnost větší než vnitřek TARDISu nebo má více zákrut a koutů než bludiště, 3fázový – někdy také tříokruhový – lištový systém osvětlení si s tím poradí a prozáří i ty nejtmavší kouty jakkoli velké nebo neobvykle tvarované místnosti.

  3 fázové kolejnicové světlo

  Kdy se namísto samostatného stropního svítidla používá 3fázová přisazená kolejnice?

  Třífázové kolejnicové osvětlení se používá ve velkých místnostech nebo v prostorách s mnoha úhly, kde jedno jediné stropní svítidlo není s to osvětlit celý prostor.

  I velké místnosti a místnosti s mnoha úhly však využívají jen jednu přípojku elektřiny, proto je třeba nainstalovat lištový neboli kolejnicový systém, který tuto elektrickou přípojku rozdělí k jednotlivým svítidlům po celé místnosti.

  Máte v tom trochu zmatek?

  Vezměme si tedy jako příklad velkou kuchyň s jídelním koutem ve tvaru L.

  První okruh je pro základní světlo. Druhý je určený pro „pracovní zóny“ (řekněme třeba bodovky na určitých místech v prostoru přípravy jídla) a třetí okruh je pro jídelní stůl, který je umístěný za rohem.

  Co je třífázové kolejnicové světlo?

  Třífázové kolejnicové světlo rozděluje jedno centrální světlo na tři nezávislé zóny osvětlení. Na každé „kolejnici“ jsou namontována svítidla a jednotlivé zóny jsou oddělené, takže světla v nich lze rozsvěcet, zhasínat a stmívat zvlášť.

  Individuální možnost spínání poskytuje velkou flexibilitu, proto se tyto systémy nepoužívají jen v soukromých prostorách. Jsou velmi oblíbeným způsobem osvětlení i v obchodech, muzeích, galeriích a výstavních centrech.

  A protože se snadno přemisťují, mohou majitelé bytů i firem měnit rozložení místnosti a přitom si nemusí nelámat hlavu s tím, jak osvětlit temnější kouty.

  3 fázové kolejnicové světlo
  3 fázové kolejnicové světlo

  Jaký je rozdíl mezi jednofázovými a třífázovými kolejnicemi?

  U systému jednofázových kolejnic je k dispozici jen jeden živý vodič, takže světla lze rozsvěcet, zhasínat či stmívat jen najednou.

  Třífázový systém kolejnic živý vodič rozdělí a umožní vám světla rozsvěcet, zhasínat nebo stmívat odděleně.

  Chcete zjistit více o našich třífázových kolejnicových systémech osvětlení? Nebo o jiném tématu týkajícím se kolejnicového osvětlení? V takovém případě vám náš přátelský tým odborníků s radostí odpoví na jakékoli otázky.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.