Žárovky G9

Doporučené kategorie

  Žárovky G9: Bývalá halogenová hvězda s LED budoucností

  Žárovky G9 se staly nedílnou součástí osvětlení. Je to kvůli historii žárovky G9, která byla původně dostupná jen s technologií halogenového osvětlení a používala se všude tam, kde byly potřeba malé zdroje světla, jejichž úkolem bylo poskytovat 100% podání barev a vynikající světelný výkon.

  G9 zarovka

  Co znamená G9, pokud jde o žárovky?

  G9 označuje vysokonapěťovou kapslovou žárovku bez reflektoru. Světlo je vyzařováno po celém obvodu a není cíleně zaměřené. Dnes už značka G9 automaticky neznamená halogenovou žárovku, pouze označuje patici se vzdáleností 9 mm mezi kolíky (proto číslice „9“ v názvu) a to, že žárovka nemá integrovaný reflektor – technologie osvětlení se u jednotlivých žárovek G9 liší.

  Existují žárovky G9 s LED technologií namísto halogenové?

  Původně byla patice G9 vyhrazena exkluzívně vysokonapěťovým halogenovým žárovkám. Teď jsou k dostání jiné technologie osvětlení, zejména kompaktní zářivky a LED žárovky. Halogenové žárovky by už neměly být první volbou – LED žárovky předčí všechny další technologie osvětlení, včetně kompaktních zářivek.

  LED žárovky G9...

  • jsou ekologické. Spotřebují o 60 % méně energie než halogenová verze.
  • jsou téměř bezúdržbové. Jejich životnost je až 50 000 hodin, tedy více než 30 let (při 4 hodinách používání denně).
  • okamžitě poskytují 100% světelný výkon. V tomto ohledu mají jasnou výhodu nad kompaktními zářivkami.
  • šetří peníze. Vyšší nákupní cenu vyrovnává jejich energetická efektivita a dlouhá životnost.
  • jsou individuálnější. Jsou u nich možné různé barvy světla: teplá bílá do obytných prostor, chladná bílá do kuchyně a barva denního světla do hospodářských prostor.
  • neblikají. Při nákupu vybírejte vysoce kvalitní výrobky od značky Osram nebo od naší vlastní značky. Blikání nebo mihotání vnímá každý člověk jinak a někteří lidé jsou na něj velmi citliví.
  G9 zarovka

  Jak jasná by měla být LED žárovka G9?

  Žárovky G9 nesou jen zřídka veškerou odpovědnost za osvětlení místnosti. Ve většině případů, například u stropních bodovek s více žárovkami, se používá několik žárovek, každá z nich se světelným výkonem 200–400 lumenů. Informace o světelném výkonu najdete v podrobnostech o výrobku v našem e-shopu.

  G9 zarovka

  Tip: LED žárovky G9 dosahují stejného světelného výkonu jako halogenové žárovky, ale s mnohem nižší spotřebou energie. LED žárovka se spotřebou energie 4 watty vygeneruje stejný světelný výkon jako halogenová žárovka se spotřebou energie 33 wattů. Přejít na LED žárovky se vyplatí!

  Jak přejdu z halogenových žárovek G9 na LED žárovky G9?

  Přechod na LED žárovky je snadný. LED žárovka se instaluje úplně stejně jako běžná halogenová žárovka. Patice G9 je stejná pro oba typy žárovek, liší se jen technologie osvětlení. Tato kompatibilita se označuje u žárovek jako „retrofit“ a je dostupná pro většinu běžných typů patice či závitu.

  Při výběru LED žárovky G9 myslete na to, jakou barvu světla byste chtěli použít – teplou bílou, chladnou bílou nebo barvu denního světla? K dostání jsou i stmívatelné LED žárovky G9. Musí však na nich být speciálně vyznačeno, že jsou stmívatelné. Přehled všech stmívatelných LED žárovek najdete tady.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.