Závěsná světla nad jídelní stůl

Doporučené kategorie

  Světla do jídelny

  Jaké jsou aktuální trendy v osvětlení jídelny?

  Světlo do jídelny je stejně individuální jako jeho majitel. Na výběr jsou svítidla v nejrůznějších stylových provedeních, což umožňuje zařídit i jídelnu v naprosto osobitém stylu. U osvětlení jídelního stolu se většinou jedná o závěsná svítidla, jejich design je tedy vždy v zorném poli a stává se výrazným středobodem místnosti.

  Lucande Hakona dřevěnné závěsné svítidlo

  Závěsná svítidla s dřevěným trámem a zavěšenými stínidly jsou dostupná v mnoha materiálových kombinacích, mimo jiné například s využitím betonu.

  černé LED-závěsné svítidlo Curls
  LED technologie, trvale instalovaná ve světlech nad stůl, umožňuje vytvářet velmi moderní, filigránský nebo extravagantní vzhled.
  Lindby Odila osvětlení nad jídelní stůl

  U osvětlení jídelního stolu jsou oblíbená i skleněná stínidla s jednoduchým, asymetrickým nebo organickým tvarem a v různých barvách.

  závěsné svítidlo Alambre
  Klecový design se v jídelnách a obývacích pokojích i nadále těší velké oblibě a neustále přichází s novými interpretacemi.
  LED-balkonové závěsné svítidlo Pia
  Jednoduchá závěsná svítidla s trámem jsou nadčasovým, estetickým osvětlením jídelního stolu a často se prezentují v atraktivním dřevěném provedení.
  Arcchio Tadej svítidlo do jídelny
  Závěsná svítidla do jídelny v aktuálním industriálním stylu jsou rustikálním, ležérním zařizovacím předmětem, který interiéru dodá svébytný charakter.

  Jaká žárovka je vhodná pro svítidla do jídelny?

  Jídelní stůl se stává ústředním bodem zejména v temném období roku, ale také třeba při příjemném večerním posezení s přáteli. Při takových příležitostech je v jídelně světlo rozsvícené trvale a musí vytvářet atmosféru, která zve k příjemnému prodlévání a trávení času. Dokonalé světlo k tomu poskytnou energeticky efektivní LED žárovky s dlouhou životností. Pro jídelní kout vybíráme teplou bílou barvu světla s hodnotou < 3300 Kelvinů, díky které působí světlo opravdu útulně. Pro krásné podání barev by měly mít žárovky navíc index podání barev CRI ≥ 90.

  LED-závěsné svítidlo Arina černé
  Do svítidel s objímkou lze moderní LED žárovky jednoduše našroubovat a ihned začít využívat všech výhod LED technologie.
  stříbrné LED závěsné svítidlo Marija
  Závěsná svítidla do jídelny s trvale instalovanými LED žárovkami mají často minimalistický, zredukovaný, ale velmi výrazný design. Některé modely jsou také stmívatelné.
  BANKAMP Cecil LED-závěsné svítidlo
  Chytrá závěsná svítidla kombinují komfort s moderní technologií chytré domácnosti, která umožňuje např. stmívání světla nebo změnu barevné teploty.

  Existují světla do jídelny s nastavitelnou výškou?

  Některá závěsná svítidla do jídelny mají lankový mechanismus, pomocí kterého lze po instalaci výšku svítidla snadno upravovat. Není tak nutné ukrývat příliš dlouhý kabel do vrchlíku nebo jej dokonce zkracovat, což představuje zásah do svítidla, který ovlivňuje platnost záručních podmínek.

  závěsné svítidlo Jasminka černo zlaté

  Jak vysoko nad stolem by měla závěsná svítidla viset?

  Základním pravidlem je: závěsná svítidla do jídelny by měla viset asi 80-100 cm nad deskou stolu. Díky tomu všichni uvidí dobře na svoje spolustolovníky a světelný kužel závěsného světla zároveň plně pokryje jídelní kout, který se tak dostane do centra pozornosti.

   Máte další otázky týkající se osvětlení jídelny? Nebo jiného tématu z oblasti světel a osvětlení? Naši odborní poradci vám rádi pomohou: ke kontaktnímu formuláři.

   

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.