UŽITEČNÉ INFORMACE

Kancelářské osvětlení do domácí pracovny

Nápady osvětlení na psací stoly a pro pracovní místnosti

Pracovní stůl se používá v domácnosti velmi odlišně: od práce na plný úvazek na home office až po příležitostnou kancelářskou práci. V některých domovech je pracovna k dispozici jako celá místnost, v jiných musí stačit roh v obývacím pokoji, jídelně nebo pokoji pro hosty. Ve všech případech je stejně důležité svůj pracovní stůl vybavit světlem, které podporuje soustředění a neunaví oči!


Klasická stolní lampička

Nezbytná výbava do výklenku, ale i do zbytku místnosti

Klasická stolní lampa je nepostradatelná v kanceláři stejně tak jako v domácí pracovně. Je to zářící prvek kancelářské práce, ať už je k dispozici celá pracovna, nebo jen koutek v obývacím pokoji. I když stropní osvětlení poskytuje příjemné pracovní světlo, stolní svítidla přinášejí dostatek světlo přímo na místo, které potřebujeme osvětlit. Pracovní lampičky by měly být umístěny tak, aby nevrhaly stín a byly dokonalým společníkem pro každodenní práci.

Všechny stolní lampičky na pracovní stůl

Tip odborníka: dopad přirozeného světla

Kromě správného umístění svítidel, které zabraňuje stínům a oslnění, je také důležité, aby byla obrazovka počítače umístěna na straně okna. Takto přirozený dopad světla neruší oči. Naopak umístění obrazovky naproti oknu zezadu může namáhat oči a při umístění okna zepředu mohou vznikat rušivé odrazy.

Pracovna jako samostatná místnost

Každý, kdo má doma samostatnou místnost určenou výhradně k práci, se může při zařizování pracovny plně soustředit na to, aby se tam příjemně pracovalo. Pro osvětlení to znamená: není třeba volit prostorově úsporné modely a vítána jsou svítidla, která jsou instalována napevno.

Stropní světla pro kancelář

Všestranné osvětlení do pracovny

Stropní světla v kancelářích jsou základním osvětlovacím prvkem. Výběr je velký, od LED panelů přes bodová světla až po klasická stropní svítidla. Abyste se vyhnuli rušivým stínům při psaní, doporučujeme si pořídit ještě stolní lampičku pro osvětlení konkrétní plochy.

Všechna stropní světla

Designové stojací lampy

Designový dojem okolo pracovního stolu

Pokud máte dostatek prostoru na vybavení celé pracovny, můžete se stojací lampou vytvořit skutečný designový dojem. Výrazné také jsou speciální kancelářské stojací lampy, jejichž základna mizí pod deskou stolu. Tyto lampy poskytují příjemné okolní světlo s přímým vyzařováním.

Všechny stojací lampy

Závěsná světla k práci

Návrh osvětlení pracovního stolu

Příjemné světlo shora poskytují závěsná svítidla umístěná nad stolem. Do domácí pracovny jsou vhodné závěsné lampy s univerzálním bílým nebo teplým bílým světlem. U mnoha modelů lze také měnit barvu světla. Ti, kteří tráví hodně času u pracovního stolu, by měli zvolit koncept osvětlení zaměřeného na člověka (HCL), který je vhodný pro návrh osvětlení podporujícího zdraví. Závěsné svítidlo s technologií HCL se v průběhu dne přizpůsobuje světelným podmínkám.

Všechna závěsná světla

Tip odborníka: Human Centric Lighting (HCL)

Ti, kdo tráví většinu dne v uzavřených místnostech, si mohou pomoci k větší pohodě a lepší koncentraci s designem osvětlení podporujícím zdraví. Nejnovější přístup: technologie HCL, která podporuje chronobiologický rytmus s osvětlením podobným slunečnímu světlu. Světla HCL se přizpůsobují světelným podmínkám během dne.

Integrovaná pracovní oblast

Pokud máte doma k dispozici jen omezený prostor pro práci, musíte improvizovat: s malým stolem v rohu pokoje pro hosty nebo s občasným odcizením jídelního stolu. V obývacím pokoji si lze představit i sekretář na stěně - podle velikosti se stolním svítidlem nebo svítidlem s objímkou. Úzká stojací lampa vedle stolu je také prostorově úspornou a rychle instalovatelnou alternativou.

Prostorově úsporná připínací světla

Konzoly povoleny!

Pokud si okolnosti náhle vyžádají práci z domova, musíte improvizovat. V případě, že máte k dispozici méně místa a k práci využíváte malý skládací stůl, není možné disponovat bohatým světelným designem. Clip-on světla jsou tou nejlepší volbou, protože vyžadují jen malou plochu na okraji stolu nebo police - s plným světelným efektem!

Všechna svorková světla

Nástěnné lampy šetřící místo

Ideální pro domácí kancelář s malým prostorem

Pokud si v pracovním prostoru ve svém bytě můžete pro svůj pracovní prostor vyhradit pouze malý pracovní stůl, jsou nástěnná světla dobrou volbou. Protože zeď je vždy k dispozici - prostor nad psacím stolem lze dokonale využít pro světelný zdroj, který vás v případě umístění za obrazovku počítače nebude při psaní oslňovat.

Všechna nástěnná světla

Tenké stojací lampy

Úspora místa u pracovního stolu v obývacím pokoji

Každý, kdo vytvoří prostor pro práci v obývacím pokoji, bude určitě chtít, aby byl co nejúspornější. Je třeba se vyhnout bujným stolům, židlím a svítidlům. Volně stojící svítidla mohou naštěstí poskytnout příjemné světlo i pro práci na malém prostoru, a to střídmě a puristicky!

Všechny stojací lampy


Nejčastější dotazy týkající se kancelářského osvětlení v domácí kanceláři

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.