Obloukové lampy

Doporučené kategorie

  Oblouková lampa: Nový zážitek s osvětlením v podobě zakřiveného designu

  oblouková lampa

  Každý typ osvětlení je vytvořený za nějakým účelem. Oblouková stojací lampa byla vytvořena, aby vrhala světlo na stůl. Stropní svítidla a nástěnná svítidla to dokáží také, avšak oblouková lampa tento úkol zvládne i bez elektrického připojení do stropu nebo bez nutnosti instalovat dodatečné připojení.

  Zakřivená stojací lampa, která získala věhlas v roce 1962 díky designové ikoně Arco od bratrů Castiglioniových, se dnes používá pro mnohem více účelů – vedle křesel na čtení, sedacích souprav a dalších kusů nábytku, kde vytvoří nádherný ostrov světla pro čtení a relaxaci.

  Jak se oblouková stojací lampa sestavuje?

  Montáž obloukové lampy je jednoduchá a obvykle mnohem rychlejší než instalace nástěnného svítidla. U každé obloukové stojací lampy jsou přiloženy pokyny pro montáž – zde je příklad od značky Lampenwelt.com. Tyto instrukce vám rychle a jednoduše vysvětlí, které části se k sobě složí nebo sešroubují.

  Protože obloukové stojací lampy mohou být velmi rozměrné, tady je několik tipů na to, co byste měli před nákupem zvážit:

  • Změřte si předem prostor, který máte k dispozici.
  • Chcete osvětlit jídelní prostory? V tom případě budete potřebovat velké obloukové stojací lampy s výškou a hloubkou nejméně 2 m. Ty vám umožní chodit kolem stolu, aniž by vám překážely.
  • Chcete osvětlit prostory pro čtení? Zvolte obloukovou lampu s hloubkou přibližně 50 cm, kterou tak budete moci umístit blízko křesla. Tip: Nastavitelná výška zajistí, že svítidlo bude možné přizpůsobit vašim konkrétním potřebám.
  • Máte šikmou střechu? Můžete použít obloukové stojací lampy namísto nástěnných svítidel. V tomto případě vždy dbejte na výšku, která je pod zešikmením k dispozici.
  oblouková lampa

  Jaké jsou výhody obloukových stojacích lamp s LED žárovkami?

  Zaprvé a především, LED žárovky spotřebují až o 90 % méně energie než tradiční žárovky. Navíc k tomu jsou integrované LED žárovky zcela bezúdržbové a lze je integrovat do konstrukce, což umožňuje vytvářet velmi štíhlý design svítidel.

  Poznámka: U LED obloukových stojacích lamp je velmi důležité dbát na barvu světla a podání barev. Barva světla by měla být teplá bílá, tedy méně než 3 300 Kelvinů. Podání barev je velmi důležité, pokud se oblouková lampa používá namísto závěsného svítidla nad jídelním stolem. Optimální osvětlení pro tento účel zajistí pouze podání barev v hodnotě Ra 80 nebo vyšší. Vysoce kvalitní LED výrobky těchto hodnot bez problémů dosahují.

  Existují stmívatelné obloukové stojací lampy?

  Ano, samozřejmě. V obchodě je najdete tady. Upozorňujeme, že stmívač je obvykle nainstalován v nožním vypínači. Sáhnout jednoduše vedle židle a snížit výstup světla na konstrukci, tak jako u stojacích lamp se světlem namířeným vzhůru, není možné.

  Jaká oblouková stojací lampa je opravdovou designovou klasikou?

  Ikonickým klasickým designem je lampa Arco od bratrů Achilla a Piera Giacoma Castiglioniových, která je k dostání v produktové řadě od designové značky FLOS. Přesně vzato, právě práci těchto dvou mužů vděčíme za vytvoření obloukových lamp. Model Arco se základnou vyrobenou z kararského mramoru a elegantní kostrou je dnes žádaný stejně jako v roce 1962, kdy byl vytvořený.

  Hodí se obloukové lampy i do jídelny?

  Ano – první oblouková lampa, Arco, byla vlastně vytvořena právě pro tento účel. Stojací lampě se nechcete vyhýbat nebo přes ni upadnout, a to je možné jen s vysokým, zakřiveným a rozměrným svítidlem – obloukovou lampou. Úžasný vynález!

  Pokud chcete také osvětlit svůj jídelní stůl pomocí zakřivené stojací lampy, zvolte takovou výšku a hloubku, která vám umožní pod obloukem lampy pohodlně projít.

  Při výběru osvětlení jídelního stolu myslete také na to, aby lampa měla:

  • příjemnou, teple bílou barvu světla, tedy méně než 3 300 Kelvinů
  • index podání barev nejméně Ra 80, díky kterému bude vaše večeře vypadat ještě lákavěji!
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.