Osvětlení stěn

Doporučené kategorie

  Světla na zeď: proč má nepřímé osvětlení přímý vliv na atmosféru

  svetlo-na-zed

  Zajímavý prvek na úrovni očí a zvýšení světelného výkonu v místnosti. To, co tento typ světel na zeď odlišuje od mnoha „standardních“ nástěnných svítidel, je směr, kterým vyzařují světlo. Světlo ze světel na zeď vás nikdy neoslní, protože je namířeno ke stěně.

  V našem průvodci vám prozradíme, jak se této změny proudění světla dosahuje, proč světla na zeď vypadají dobře a jak je lze kombinovat s moderní technologií a vaším oblíbeným designem.

  Existují světla na zeď s LED žárovkami?

  svetlo-na-zed

  Žárovka ve světle na zeď je obvykle ukryta v misce (a ta může mít jakýkoli tvar) . A právě velikost této misky rozhoduje o tom, zda se použije žárovka E27 nebo E14, malá žárovka G9 nebo trubicová R7s.

  Ale jak získat výhody technologie LED pro naše tolik oblíbené světlo na zeď? Velmi snadno! Můžete totiž využít možnosti tzv. retrofittingu neboli dodatečné instalace a jednoduše si koupit LED žárovku vhodnou do objímky vašeho světla na zeď. Ušetříte tak energii, nebudete se muset starat o údržbu a získáte optimální kvalitu světla. Poznamenejte si rozměry nové žárovky – měla by se vejít do misky a neměla by vyčnívat.

  Pokud se chystáte koupit nové LED světlo na zeď , setkáte se se dvěma typy:

  • Světla na zeď s objímkou či paticí, kterou lze osadit účinnou LED žárovkou
  • Světla na zeď s integrovanými LED žárovkami

  Technologii LED ihned poznáte podle mimořádně tenkého designu, který má téměř futuristický nebo alespoň minimalistický vzhled. Při nákupu těchto výrobků si možná pomyslíte: „Sem se tradiční žárovka nikdy nevejde!“ A měli byste pravdu. Čistý design je skutečně možný pouze s kompaktní technologií LED a není realizovatelný s „objemnou“ žárovkou tradičního stylu.

  Jaké výhody jsou společné světlům na zeď a svítidlům se světlem namířeným nahoru?

  Proč jsou lidé tak nadšení ze svítidel se světlem namířeným směrem nahoru? Důvodů je pravděpodobně mnoho: díky zástrčce a jednoduché ovladatelnosti je lze použít kdekoli. Jejich výhodou je však jejich světlo – tato svítidla totiž nesměřují oslnivé světlo přímo doprostřed místnosti. Namísto toho jej vyzařují směrem ke stropu. Pokud strop není černočerný, ale má světlou barvu (ideálně bílou), světlo se bude odrážet do místnosti. Takové světlo působí příjemně a útulně a předměty nevrhají ostré stíny.

  Stejné vlastnosti mají i světla na zeď. Jediný rozdíl je v tom, že jejich světlo směřuje ke stěně namísto ke stropu. Tam se odráží a vrhá nepřímé světlo do místnosti, stejně jako mísa u svítidla se světlem namířeným nahoru.

  svetlo-na-zed

  Pro nejlepší možnou distribuci světla proudícího z těchto typů světel na zeď zajistěte, aby barva stěny nebo stropu byla co možná nejsvětlejší – jinak bude velká část jejich světelného výkonu „pohlcena“. Mějte na paměti, že jedno samostatné světlo na zeď k osvětlení celé místnosti nestačí. Proto je téměř vždy nutné tato světla doplnit o další nástěnná svítidla a stropní svítidla atd.


  Kde v interiéru se světla za zeď používají?


  Vejdete do chodby a okamžitě vás svým teplým světlem upoutá terakotové světlo na zeď, které vás přenese zpátky na vaši poslední dovolenou u Středozemního moře. Není to samozřejmě náhrada za další dovolenou, ale atmosféru to určitě vytvoří. Nebo vstoupíte do obývacího pokoje a světlo na zeď s exotickým vzhledem vám připomene, že na vás čeká rozečtený dobrodružný román, se kterým si užijete nadcházející večer. To ovšem znamená, že se napřed musíte vydat do kuchyně, a tam vás možná přivítá jednoduché, moderní sádrové světlo na zeď – současný trend a působivý zdroj světla pro vytvoření příjemné atmosféry při stolování.

  Světla na zeď lze zkrátka použít všude, vytvářejí tu správnou atmosféru a jsou dobrým zdrojem osvětlení. I když jejich světelný výkon pravděpodobně nepostačí k osvětlení celé místnosti, jsou skvělým doplněním celkového osvětlení – a přinášejí báječnou náladu.

  svetlo-na-zed
  svetlo-na-zed
  svetlo-na-zed

  Máte ještě nějaké otázky? Například o instalaci, různých stylech, kompatibilních žárovkách nebo nejnovějších trendech? Rádi vám pomůžeme! Kontaktujte naše odborníky na čísle +49 (0) 66 42 - 406 99 0 nebo přes kontaktní formulář.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.