Rustikální nástěnná svítidla

Doporučené kategorie

  Rustikální nástěnné osvětlení – venkovský styl nejen na chalupu, ale i do města

  Rustikální elegance už dávno nepatří jenom na venkov. Samozřejmě chceme mít stylově zařízenou hlavně chatu nebo chalupu, ale prvky moderního chalupářského stylu se stále častěji uplatňují i v novostavbách ve městech. Dokáží lehce vytvořit příjemné domácké prostředí, což dobře vědí ve Skandinávii, kde je rustikální design už dávno přirozenou součástí bytové kultury.

  I tady hraje správný výběr svítidel hlavní roli. Může váš koncept domácího designu dovést k dokonalosti, nebo naopak pracně budovaný dojem zbourat. Nástěnná světla se obvykle umisťují do takové výšky, že jsou hned na očích. A proto zásadně ovlivňují, jak autentickou venkovskou atmosféru se vám podaří navodit.

  Čím se vyznačuje venkovský styl?

  Bez ohledu na to, jestli zařizujete stoletou chalupu, chatu po prarodičích nebo jen chcete svému bytu dát trochu zdravé venkovské atmosféry, vždy musíte dbát především na útulnost a sepjetí s přírodou. Zároveň se nebojte trendy doplňků a soustřeďte se na výběr správných materiálů – určitě neuděláte chybu se dřevem, keramikou, sklem a železem

  Nastenna rustikalni svitidla
  Nastenna rustikalni svitidla
  Nastenna rustikalni svitidla

  Do jaké výšky rustikální nástěnnou lampu umístit?

  Nedoporučujeme montovat svítidla tak, abyste se dívali přímo do žárovky, protože tak by vás nástěnné světlo oslňovalo. V ideálním případě by mělo mířit dolů nebo nahoru. Nástěnné svítidlo umístěte do horní třetiny zdi, přibližně do výšky očí. Když se budete držet tohoto jednoduchého pravidla, získáte příjemné nepřímé světlo navozující atmosféru pohodlného venkovského domu. 

  Tip: Některé nástěnné lampy vás neoslní, i když mají odkrytou žárovku. Ta ale musí mít správnou povrchovou úpravu (například matnou), která oslnění zabraňuje, a přitom propouští dostatek světla.  

  Jak nástěnné svítidlo instalovat?

  Nové venkovské nástěnné světlo namontujte právě kvůli oslnění asi 5 cm nad úroveň očí. Běžně se umisťují do výšky 1,7 až 1,8 metru. Před montáží si podrobně prostudujte návod a bezpečnostní pokyny k instalaci, a pokud si moc nevěříte, obraťte se radši na elektrikáře.  

  Existují bílá rustikální svítidla?

  Selský styl a bílá barva jdou ruku v ruce. Nejpoužívanějším materiálem je v tomto případě keramika, která se hodí nejen do retro kuchyní, ale i do obývacích pokojů a jídelen. Keramická svítidla také vhodně doplňují starý dřevěný nábytek. Občas se používá i bílé alabastrové sklo, jehož zářivé tóny výborně ladí s rustikálně pojatými interiéry.

  Nastenna rustikalni svitidla
  Nastenna rustikalni svitidla
  Nastenna rustikalni svitidla

  Dostanou se nástěnná světla ve venkovském stylu i s vypínačem?

  Samozřejmě. Stačí si tady na našich stránkách zapnout filtr „Včetně vypínače“ (objeví se po kliknutí na tlačítko „Více filtrů +“) a hned uvidíte všechna rustikální svítidla s tahacím vypínačem na šňůrce nebo klasickým kolébkovým přepínačem. Pokud si přesto nejste jistí, naši specialisté vám rádi poradí. Kontaktní informace naleznete níže.

  Máte i rustikální nástěnná světla vyrobená z kovu?

  Venkovský styl si o starožitné kovové doplňky úplně říká, kvalitní nástěnná svítidla nevyjímaje. Proto u nás na svetla24.cz najdete i širokou nabídku kovových nástěnných lamp, které budou slušet každému venkovsky laděnému modernímu bytu, o chatách a chalupách ani nemluvě. Pokud hledáte něco speciálního, zkuste vyhledávací políčko nahoře a určitě i vy najdete to pravé svítidlo.

  Nastenna rustikalni svitidla

  Prodávají se také rustikální elektrické svícny?

  Elektrické svícny nepatří jen na hrady a zámky, ale i do venkovsky laděných interiérů, na chaty a chalupy. Přestože mají obvykle úzký design, jsou velmi výrazné a snadno dodají místnosti rustikální charakter. U nás na webu svetla24.cz najdete bohatou nabídku vhodných elektrických svícnů v sekci rustikální nástěnná svítidla.

  Pokud máte ohledně rustikálních nástěnných světel jakékoli otázky, prosím neváhejte se obrátit na naše specialisty. Zavolejte na číslo +420 228 888 280 nebo se s námi spojte prostřednictvím kontaktního formuláře.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.