Vánoční dekorace

Doporučené kategorie

  Vánoční dekorace

  Dar světla

  Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím v roce – a mohou být ještě krásnější, když váš domov bude osvětlovat vánoční výzdoba.

  Ať už chcete vytvořit pohádkovou zimní krajinu v obývacím pokoji nebo ozdobit svůj dům zvenku, v našem sortimentu vánočního osvětlení najdete něco, díky čemu Ježíšek váš dům letos dozajista nemine!

  Jaké jsou trendy ve vánoční výzdobě?

  Každý rok nás návrháři našich vánočních dekorací překvapují novými a zajímavými nápady na osvětlení.

  Velkým trendem v současné době je ale jednoduchost a minimalismus.

  Například vánoční stromky XXL pro venkovní použití, které se skládají z řetězu světel vztyčených na stožáru. Perfektním příkladem jsou také naše figurkové siluety, jejichž jednoduché tvary působí velmi slavnostně.

  Zapomenout nesmíme ani na naše skandinávská vánoční svítidla, inspirovaná skandinávským minimalismem a jeho jednoduchými tvary a jemnými světlými barvami.

  Mezi další oblíbené trendy letošních Vánoc patří také naše zbrusu nové osvětlené vánoční hvězdy, dostupné v sametovém nebo kovovém klecovém design, dekorace do oken, LED svíčky a vánoční dekorace, které mění barvy a přehrávají hudbu.

  Nástěnný vánoční stromeček
  svítící sob
  LED-dekorativní světlo
  Dekorační hvězda jako závěsné světlo
  LED solární čajové svíčky
  LED vánoční hrací skříňka

  Jaká je výhoda LED žárovek ve vánočních světýlkách?

  Většina moderního vánočního osvětlení spoléhá na LED technologii.

  Dá se říci, že nebýt LED žárovek, vůbec bychom neměli na výběr tak širokou škálu designů.

  Proč?

  LED žárovky jsou velmi malé, což znamená, že mohou být tvarovány tak, aby je bylo možné osadit do jakéhokoli tvaru a mohly tento tvar osvětlovat, ať už je malý, tenký nebo velký.

  To je však pouze jedna z mnoha výhod LED. Jaké jsou ty další?

  Dekorativní vánoční světlo
  • Dlouhá životnost: s trvale nainstalovanými LED žárovkami není třeba vyměňovat ani hledat náhradní žárovky.
  • Vysoká energetická účinnost: LED žárovky v drátěných vánočních dekoracích ušetří až o 90 % více energie oproti tradičním žárovkám.
  • Provoz na baterie: LED žárovky jsou tak ekonomické, že u mnoha dekorací postačí napájení bateriemi. Světelné řetězy například fungují zcela bez kabelů.
  • Změna barvy: Některé typy LED vánočního osvětlení mají funkci změny RGB barvy, kterou lze ovládat dálkovým ovladačem.

  Jaká třída ochrany IP je nutná pro venkovní vánoční osvětlení?

  Venkovní vánoční dekorace potřebují vyšší stupeň ochrany než jejich interiérové protějšky, protože jsou vystaveny drsným zimním povětrnostním podmínkám. Venkovní vánoční dekorace musí mít zpravidla stupeň krytí IP44, aby byly chráněny proti vodě a cizím předmětům, jako jsou nečistoty, bláto, kameny a hmyz.

  Světelný řetěz hvězdy
  vánoční hvězda svítící
  žárovka ve tvaru svíčky

  Co dalšího je třeba zvážit u venkovní vánoční výzdoby?

  Ačkoli neexistují žádné zákony, které by upravovaly to, jak jasné by mělo vaše venkovní osvětlení být, vždy je vhodné chovat se ke svým sousedům ohleduplně.

  Vánoční světýlka má rád každý, ale uvědomte si, že když sedíte uvnitř se zataženými závěsy, vaše světla mohou rušit vaše sousedy, motoristy nebo chodce.

  Vždy se tedy ujistěte, že vaše osvětlení, i když je úchvatné, není nikomu na obtíž.

  Kde mohu získat náhradní žárovky do vánočních dekorací?

  U klasických vánočních dekoracích často dochází k vypadávání malých žárovek. K těmto dekoracím nabízíme náhradní žárovky.

  Náš tip?

  Pokud je výměna starého vánočního osvětlení na jeden zátah příliš nákladná, přejděte na LED vánoční dekorace postupně. LED dekorace vydrží déle a jsou také nákladově efektivnější a energeticky úspornější.

  LED dekorační světlo

  Kdy začít s vánoční výzdobou?

  Neexistuje žádný pevně daný den, kdy byste měli začít rozvěšovat vánoční dekorace. Začátek prosince je nejčastější... ale asi bude stačit, když se ujistíte, že není 31. srpna!

  Chcete se dozvědět více o našich vánočních dekoracích? Nebo o jiném tématu týkajícím se LED vánočního osvětlení? V takovém případě vám náš přátelský tým odborníků s radostí odpoví na jakékoli otázky. Zavolejte nám na číslo +420 228 888 280 nebo nás kontaktujte e-mailem.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.