Solární lampy s pohybovým čidlem

Doporučené kategorie

  Solární světla s čidlem – krásná a ještě navíc praktická

  Solární svítidla jsou už sama o sobě velmi praktickou a zejména ekologickou variantou pohodlného osvětlení v zahradě. Dokáží bezpečně osvětlit zahradní cestičky, příjezdové cesty nebo dokonce vchody a mohou být dekorativní i praktická zároveň.

  Ale bude skutečně takový rozdíl, když si tato světla pořídíte i s pohybovým senzorem? Odpověď je dost jednoduchá: vytvoříte tak totiž absolutní  tým snů. Pohybový senzor zajistí, že se světla rozsvítí jen, když to budete potřebovat – ani dříve, ani později.

  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu

  Kam by se mělo venkovní solární osvětlení s čidlem instalovat?

  Za prvé, ověřte si, že do prostoru, kam chcete svá světla umístit, dopadá přes den dostatek slunečních paprsků – kde totiž není dost slunce, tam není ani energie pro solární osvětlení. A samozřejmě se musíte postarat o to, aby sluneční paprsky zasáhly správnou část vašeho svítidla. V ideálním případě by měly být solární panely vašeho solárního svítidla orientovány na jih, abyste jim dopřáli co nejvíce slunce.

  Náš tip: Máte trochu problém najít tam, kde byste chtěli mít své solární svítidlo, dostatek slunce? Žádné obavy. Solární modul nemusí být přímo integrován do solárního svítidla – může s ním být i spojený kabelem. To znamená, že můžete nainstalovat svítidlo, kam potřebujete, a solární modul umístit za roh, kde bude mít dostatek denního světla.

  Pamatujte: Vždy zvolte pro své solární svítidlo vhodný IP kód, který snadno najdete v podrobnostech o výrobku. Je to velmi důležité, protože ať už svá nová solární svítidla instalujete kamkoli, budou vystavena rozmarům počasí a dalším povětrnostním vlivům. Některá více, některá méně. Základní přehled o tom, který IP kód poskytuje jaký druh ochrany, najdete v naší tabulce:

  Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
  0Žádná ochrana
  1Pevná tělesa ≥ 50 mm
  2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
  3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
  4Pevná tělesa ≥ 1 mm
  5Ochrana před prachem
  6Plná prachotěsnost
  Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
  0Žádná ochrana
  1Svisle kapající voda
  2Šikmo kapající voda
  3Vodní tříšť
  4Stříkající voda
  5Tryskající voda
  6Silně tryskající voda
  7Krátkodobé ponoření
  8Trvalé ponoření

  Jaké druhy pohybových senzorů existují a jak je správně nastavit?

  Za prvé, pohybové senzory se od sebe navzájem dost liší, ačkoli všechny mají sloužit k tomu, aby vám trochu zjednodušily život tím, že se postarají o automatické rozsvěcení a zhasínání světel podle toho, jak budete potřebovat. Obecný pojem „pohybový senzor“ zahrnuje celou řadu různých technologií. Nejznámějším typem pohybového senzoru – který se používá venku na zahradě, a tedy i v solárních svítidlech – je infračervená technologie (těmto senzorům se také říká PIR, tedy pasivní infračervené senzory). Tento pohybový senzor využívá pyrosenzor, který reaguje na změny ve vyzařování tepla v rámci specifikovaného rozsahu snímání.

  Tento rozsah snímání se u jednotlivých svítidel liší. Nejlépe uděláte, když si rozsah i úhel snímání ověříte v popisu výrobku, abyste našli a vybrali takový, který bude pro vaši zahradu nejlepší. Tak například pro zahradní cestičky většinou postačí úhel snímání 120 stupňů. Úhel pohybového senzoru se navíc snadno upravuje pomocí clon.

  Využívá solární venkovní osvětlení s pohybovým senzorem také moderní LED technologii?

  Samozřejmě! Máme vám připomenout výhody LED svítidel? Tady jsou:

  Moderní LED svítidla...

  • Ušetří 90 % elektřiny v porovnání s tradičními žárovkami a 60 % v porovnání s halogenovými žárovkami
  • Okamžitě po rozsvícení poskytují 100% jas
  • Mají vynikající kvalitu světla, co se týče podání barev a barevné teploty
  • Jsou velmi kompaktní a jejich design tak může být velmi štíhlý
  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu

  Jsou k dostání solární světla s čidlem, vyrobená z nerezové oceli?

  Solární svítidla s čidlem jsou k dostání v celé řadě různých materiálů a jedním z nich je samozřejmě i nerezová ocel, která je ideálním materiálem pro venkovní použití:

  • Nerezová ocel je velmi pevná
  • Je méně náchylná ke korozi
  • Nerezová ocel je teplotně odolná
  • Nerezová ocel se snadno čistí
  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu
  solarni svetla s cidlem pohybu

  Jak dlouho vydrží baterie?

  Životnost baterie se u jednotlivých modelů velmi liší. To, jak dlouho solární svítidlo svítí, závisí nejen na jeho typu, ale také na kvalitě baterie a žárovek i na solární energii, která je během dne absorbována.

  Existují solární svítidla s pohybovým senzorem a zápichem do země?

  Chcete mít světlo nejen kdykoli budete potřebovat, ale také přesně tam, kde ho budete potřebovat? A může to také znamenat, že se jeho umístění bude často měnit? Myslíte si, že to není možné? Můžeme vám s radostí sdělit, že je. Potřebujete jen solární svítidlo s pohybovým senzorem a zápichem do země.

  Už to víte? Pro svítidla s pohybovými čidly byste vždycky měli používat LED žárovky, protože ty se ihned rozzáří 100% jasem. Tradiční a halogenové žárovky to samozřejmě umí také, ale už nejsou v tomto případě vhodnou alternativou, protože jsou zakázané. Kompaktní zářivky nejsou dobrou variantou, protože trvá, než se rozsvítí – a nikdo nechce světlo s pohybovým senzorem, které se rozsvítí, až když už je příliš pozdě.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.