LED venkovní osvětlení

Doporučené kategorie

  Venkovní LED světla – ušetří vám čas i peníze

  Pryč jsou doby, kdy člověk musel u venkovních světel vyměňovat žárovky každých pár týdnů. Dnes můžete i venku použít tu samou LED technologii, jaká je běžná u vnitřního osvětlení.

  Venkovní LED osvětlení nabízí:

  • Obří úsporu elektřiny: ve srovnání se stejně výkonnými klasickými žárovkami ušetříte až 90 % energie.
  • Delší životnost: vydrží svítit až 50 000 hodin – takže asi 15 let, kdybyste s nimi svítili každou noc. nepřetržitě
  • Svítí okamžitě naplno: to je důležité pro světla s detektorem pohybu a ochranu proti zlodějům.
  • Vysoký počet spínacích cyklů: neničí se při častém zapínání a vypínání, takže je vhodné i do míst, kde často někdo chodí.
  LED venkovni osvetleni

  Jak jsou venkovní světla chráněna proti povětrnostním a jiným vlivům?

  Venkovní svítidla toho musí vydržet víc než osvětlení, které máme uvnitř. Předně je musíme chránit před vlhkostí.

  Úroveň ochrany se označuje tzv. indexem IP (z anglického ingress protection = ochrana proti pronikání). Po zkratce IP obvykle následují dvě číslice – např. IP44, IP68 nebo IP67. Ta první vyjadřuje ochranu před pevnými předměty, materiály a prachem. Druhá pak ukazuje, nakolik je světlo odolné proti vodě a vlhkosti.

  Při volbě IP krytí u venkovního svítidla záleží na konkrétním místě, kde bude umístěné. Níže naleznete přehlednou tabulku, kde jsou jednotlivé stupně ochrany vysvětleny. Třeba světlo s krytím IP44 je chráněno před vniknutím objektů o průměru 1 mm nebo větších a zároveň před stříkající vodou. Naproti tomu bazénová světla už musí mít krytí IP68 – jsou tedy prachuvzdorná a mohou být ponořena do vody. Mnoho zápustných svítidel zase používá krytí IP67, což je chrání před silným deštěm.

  Před nákupem venkovního světla si proto na www.svetla24.cz v detailu produktu vždycky raději zkontrolujte hodnotu IP.

  Tabulka indexu IP:

  IPX0Ochrana před pevnými částicemi
  0bez ochrany
  1chráněno před vniknutím pevných těles o průměru  ≥ 50 mm
  2chráněno před vniknutím pevných těles o průměru ≥ 12,5mm
  3chráněno před vniknutím pevných těles o průměru ≥ 2,5 mm
  4chráněno před vniknutím pevných těles o průměru ≥ 1 mm
  5částečně chráněno před prachem
  6úplně chráněno před prachem
  IP0XOdolnost proti vodě a vlhkosti
  0bez ochrany
  1chráněno před svisle padajícími kapkami vody
  2chráněno před mírně šikmo dopadajícími kapkami vody (do 15° od svislice)
  3chráněno před šikmo dopadajícími kapkami vody (do 60° od svislice)
  4chráněno před vodou stříkající ze všech směrů
  5chráněno před proudem vody nízkého tlaku ze všech směrů
  6chráněno při dočasném zaplavení vodou
  7chráněno při dočasném ponoření do vody (15 cm až 1 m hloubky)
  8chráněno při nepřetržitém ponoření do vody

  Nevíte si rady, jakou hodnotu IP potřebujete u světla ve vašem konkrétním případě? Neváhejte se obrátit na některého z našich specialistů na čísle +420 228 888 280 nebo využijte kontaktního formuláře zde na stránkách.

  LED venkovni osvetleni

  Kolik wattů má mít moje venkovní světlo?

  LED žárovky používají zcela jinou technologii než klasické wolframové žárovky, a proto u nich počet wattů nevypovídá o intenzitě světla. Dnes se svítivost světelných zdrojů počítá v lumenech. V popisu každé LED žárovky nebo venkovního svítidla na www.svetla24.cz najdete i počet lumenů.

  Prakticky použitelné venkovní světlo – zvláště nástěnné, nájezdové a venkovní stropní svítidlo – by mělo mít 500–1000 lumenů. To vyžaduje přibližně 7–15 wattů, přičemž konkrétní hodnota závisí na energetické třídě daného svítidla. Pro porovnání: tradiční žárovka spotřebuje asi 40 až 75 wattů. Takže se můžete těšit, že ušetříte nemalé peníze.

  Pokud jde o venkovní dekorativní světla, nečekejte žádné univerzálně platné doporučení a řiďte se svými potřebami a vkusem. I malé světlo dokáže navodit nádhernou atmosféru. Co se spotřeby týče, obvykle platí, že 1 watt u tradiční žárovky odpovídá 10–20 lumenům LED osvětlení. Díky malému množství potřebné energie jsou venkovní světla často napájená solární energií. A tak můžete svítit prakticky zadarmo.

  Jaké typy venkovních LED světel existují?

  LED venkovni osvetleni
  LED venkovni osvetleni
  LED venkovni osvetleni

  Když si ke svému domu nebo třeba na terasu pořídíte venkovní LED osvětlení, rozhodně toho nebudete litovat. Můžete si vybrat z nepřeberného množství tvarů, materiálů a barev. A pokud nechcete měnit své stávající venkovní osvětlení, jednoduše do něj zašroubujte novou LED žárovku.

  • Nástěnná venkovní LED světla se obvykle vyrábějí z nerezové oceli. Tento robustní a vysoce odolný materiál je pro venkovní použití skvělý. Nástěnná svítidla jsou často k mání i s pohybovými čidly, přičemž jedním z kvalitních dodavatelů je například firma Steinel.
  • Nájezdová LED světla mají oproti tradičním tu výhodu, že díky LED technologii mohou být velmi tenká a plochá. Moderní LEDky lze ovšem umístit i do svítidel klasických tvarů. Tuto zajímavou kombinaci najdete například u značky Philips, konkrétně v produktové sérii Robin.
  • LED reflektory zvýší viditelnost na příjezdové cestě, přičemž spotřebují mnohem méně energie než klasické reflektory. I při jejich výběru se obraťte na známou značku, jakou je například Osram.
  • Zápustná LED světla bývají umístěná u vstupů na příjezdové cesty i na fasádách budov a mají jednu nepopiratelnou výhodu: LED technologie jim dodává extrémní životnost, a tak se celé roky nebudete muset starat o výměnu žárovky.
  • Také u venkovních stropních svítidel, která jsou vhodná třeba na terasy, si můžete vybrat LED variantu. I ta vám vydrží dlouhá léta, a tudíž i v tomto vám osvětlení bude spolehlivě sloužit, aniž byste museli každou chvíli měnit žárovku.
  • Dnes je na trhu mnoho venkovních dekorativních LED světel, která nepotřebují připojení k elektrické síti. Díky tomu, že nespotřebují moc elektřiny, mohou fungovat na solární energii nebo baterie. Mezi nejhezčí dekorativní svítidla patří světelné řetězy a venkovní LED pásky. U mnoha z nich si navíc můžete nastavit vlastní barevnost, a to buď pomocí ovládání umístěného přímo na světle, nebo dálkovým ovladačem.

  Máte otázky k venkovnímu LED osvětlení, IP klasifikaci, konkrétním výrobkům nebo celé kategorii produktů? Neváhejte se obrátit na naše specialisty na telefonním čísle číslo +420 228 888 280 nebo vyplnit náš kontaktní formulář zde na stránkách.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.